SICAK GELİŞME: İran, Kripto Para Etkinliklerini Yasallaştırıyor

SICAK GELİŞME: İran, Kripto Para Etkinliklerini Yasallaştırıyor

Bitcoin
Haziran 8, 2021 tarafından kointas
11
Çin, Bitcoin ve kripto para madencilerine kapılarını kapatmaya hazırlanıyorken, rakip İran oldukça önemli bir adım atmanın arifesinde gibi gözüküyor. Bitcoin madenciliğine yönelik regülasyonları arttıran Çin, şimdi ise büyük bir endüstriyi kaybetmek üzere olabilir. Ruhani, Kripto Para Faaliyetlerini Yasallaştırıyor İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkedeki kripto para işlemlerinin ve bunlarla ilgili faaliyetlerin yasallaştırılması için harekete geçilmesini talep
SICAK-GELISME-Iran-Kripto-Para-Etkinliklerini-Yasallastiriyor.jpg

Çin, Bitcoin ve kripto para madencilerine kapılarını kapatmaya hazırlanıyorken, rakip İran oldukça önemli bir adım atmanın arifesinde gibi gözüküyor. Bitcoin madenciliğine yönelik regülasyonları arttıran Çin, şimdi ise büyük bir endüstriyi kaybetmek üzere olabilir.

Ruhani, Kripto Para Faaliyetlerini Yasallaştırıyor

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkedeki kripto para işlemlerinin ve bunlarla ilgili faaliyetlerin yasallaştırılması için harekete geçilmesini talep etti. Hem faaliyetlerin yasallaştırılması hem de ülkedeki yatırımcıların paralarının korunmasını talep eden Ruhani, resmen meşrulaşma sinyali verdi. Ülkenin resmi haber kaynağı IRNA tarafından aktarılan bilgilere göre bu ifadeler Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısı kapsamında gerçekleştirildi.

Çin’in Bitcoin ve kripto para madenciliği yasaklarından sonra ucuz elektrik tarifesi ile ön plana çıkan İran’ın Bitcoin madencilerini cezbedecek böyle bir açıklama yapması oldukça kritik. İran, kısa süre önce de Bitcoin ve kripto para madenciliğini yasal olarak tanımış ve bunu endüstri kolu haline getirmişti. Ruhani’nin “halkın sermayesini koruyup kripto para işlemlerini yasallaştırmak” için atmak istediği bu meşrulaştırma adımı, kripto para sektörünün ülke içerisinde dallanıp budaklanmasını sağlayabilir. Bu da uzun vadede Bitcoin’in merkezsizliğine katkı sağlayabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment