SEC Başkanı Gary Gensler Bitcoin ve Kripto Para Borsalarına Yönelik Regülasyon Çağrısını Yineledi!

SEC Başkanı Gary Gensler Bitcoin ve Kripto Para Borsalarına Yönelik Regülasyon Çağrısını Yineledi!

Bitcoin
Mayıs 20, 2021 tarafından kointas
18
ABD’den Bitcoin’e yönelik haberler gelmeye devam ediyor. ABD Hazine Bakanlığı ve FED’den sonra SEC başkanı Gary Gensler’dan da kripto paralara ilişkin açıklamalar geldi. Finans Sektörü Düzenleme Kurumu’nun yıllık konferansında konuşan Gensler, kripto para borsalarına yönelik daha fazla düzenleyici kural getirilmesinin yatırımcıları korumak için gerekli olduğunu ifade etti. Gensler bu regülasyonlarda kamunun yararına olduğunu söyledi. “Bu
SEC-Baskani-Gary-Gensler-Bitcoin-ve-Kripto-Para-Borsalarina-Yonelik.jpg

ABD’den Bitcoin’e yönelik haberler gelmeye devam ediyor. ABD Hazine Bakanlığı ve FED’den sonra SEC başkanı Gary Gensler’dan da kripto paralara ilişkin açıklamalar geldi.

Finans Sektörü Düzenleme Kurumu’nun yıllık konferansında konuşan Gensler, kripto para borsalarına yönelik daha fazla düzenleyici kural getirilmesinin yatırımcıları korumak için gerekli olduğunu ifade etti. Gensler bu regülasyonlarda kamunun yararına olduğunu söyledi.

“Bu oldukça değişken bir varlık sınıfı, bu nedenle borsalara daha fazla yatırımcı koruması getirmemizde kamu yararı var.”

Gensler’ın bu fikirleri yeni olmamasına rağmen Bitcoin’de hafif bir geri çekilmeye neden olduğu görüldü. Bitcoin şu sıralar yeniden 40.000$’ın üzerine çıkmayı başardı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yeni Başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin karşısında çıkmış ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Gensler bu konuşması sırasında da kripto para yatırımcılarını korumak adına daha fazla düzenleme yapılması gerektiğini ifade etmiş ve kongreyi göreve davet etmişti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment