Santiment Açıkladı: Bitcoin (BTC) İçin Bu Veri Oldukça Tehlikeli

Santiment Açıkladı: Bitcoin (BTC) İçin Bu Veri Oldukça Tehlikeli

Bitcoin
Mart 1, 2021 tarafından kointas
18
Kripto para veri analiz şirketi Santiment, Bitcoin (BTC) ile ilgili önemli bir veri ortaya koydu. Santiment tarafından paylaşılan gönderide lider kripto para birimi ve ABD borsaları arasında yine korelasyonun arttığı görülüyor. Bitcoin ve Borsaların Korelasyonu Rekor Kırdı Santiment, Bitcoin ve geleneksel borsalar arasındaki korelasyonun tarihsel normlardan daha yüksek bir seviyeye çıktığını ifade etti. Aslında kısa
Santiment-Acikladi-Bitcoin-BTC-Icin-Bu-Veri-Oldukca-Tehlikeli.jpg

Kripto para veri analiz şirketi Santiment, Bitcoin (BTC) ile ilgili önemli bir veri ortaya koydu. Santiment tarafından paylaşılan gönderide lider kripto para birimi ve ABD borsaları arasında yine korelasyonun arttığı görülüyor.

Bitcoin ve Borsaların Korelasyonu Rekor Kırdı

Santiment, Bitcoin ve geleneksel borsalar arasındaki korelasyonun tarihsel normlardan daha yüksek bir seviyeye çıktığını ifade etti. Aslında kısa süre önce ABD’nin 10 yıllık hazine tahvillerinin faizini arttırması, bu korelasyonun yükselişini tetikleyen temel etmen oldu. ABD’nin bu hamlesi ile Bitcoin, borsalar ve başka ülkelerin para birimleri ABD dolarına karşı değer kaybetti.

Peki Bitcoin için bu korelasyonun artması tam olarak ne anlama geliyor? Santiment verilerine göre Bitcoin fiyatının yükselişi aslında bu korelasyon negatife döndüğünde hız kazanıyor. Bitcoin aslında daha önceki rallilerinde genellikle altın ile pozitif bir korelasyona sahipti. Bu durumun ciddi anlamda değiştiği tek istisna ise 2020-21 boğası olarak biliniyor. Altın fiyatları koronavirüs salgını ile ilk başta ciddi bir ivme yakalasa da altın düşerken Bitcoin yükselmeye devam etti.

Santiment verilerinde de tam olarak buna atıfta bulunulmakta. Bitcoin’in borsalar ile de korelasyon içerisinde olması, şu an için yükseliş umutlarının azaldığına işaret ediyor. Bitcoin ne zaman bu pozitif korelasyondan kurtulursa o zaman yükselişin devam edeceği tahmin ediliyor. Ünlü analist Josh Rager da BTC fiyatının yükselmesi için borsadan çıkan paranın buraya gelmesi gerektiğini vurguladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment