Rusya’nın En Büyük İkinci Bankasından Sert Bitcoin (BTC) Açıklaması

Rusya’nın En Büyük İkinci Bankasından Sert Bitcoin (BTC) Açıklaması

Bitcoin
Haziran 4, 2021 tarafından kointas
13
Kripto para sektörü son dönemde olumsuz haberler ve yorumlar ile gündemden neredeyse hiç düşmüyor. Japonya, Çin ve Güney Kore cephelerinden gelen olumsuz açıklamalardan sonra şimdi de kripto para sektörünün nabzını tutan Rusya’dan benzer bir haber geldi. “We don’t like Bitcoin. We think it’s like making fake money,” says VTB Bank President Andrey Kostin https://t.co/RZE8CY60eB pic.twitter.com/KVrW7dcdSF
Rusyanin-En-Buyuk-Ikinci-Bankasindan-Sert-Bitcoin-BTC-Aciklamasi.jpeg

Kripto para sektörü son dönemde olumsuz haberler ve yorumlar ile gündemden neredeyse hiç düşmüyor. Japonya, Çin ve Güney Kore cephelerinden gelen olumsuz açıklamalardan sonra şimdi de kripto para sektörünün nabzını tutan Rusya’dan benzer bir haber geldi.

Kostin: Bitcoin, Sahte Paradır

Rusya’nın en büyük ikinci bankası olan VTB’nin başkanı olan Andrey Kostin, kripto paralar hakkında CNBC ve BloombergTV’de yaptığı açıklamalarda sert eleştirilere yer verdi. Kostin, Bitcoin’in “sahte para” olduğunu ve banka olarak BTC’yi hiç sevmediklerini vurguladı. Kripto para madenciliğini, suçluların orta çağ döneminde para basma ve sahte para üretmesine benzeten Kostin’in kripto para sektörüne ve teknolojiye bir hayli uzak olduğu söylenebilir.

Kostin buna rağmen CBDC olarak bilinen merkez bankası dijital para birimlerinin Rusya için çok önemli olduğunu itiraf etti. Rusya, çok yakında dijital ruble için çalışmalara başlayacak ve Kostin bunu destekliyor.

Bitcoin’i sevmediğini açıkça belirten Kostin, merkez bankası dijital para biriminin gelişimi için ise özel bir ekip oluşturulduğunu ve kendi bankasının da bu ekipte yer aldığını vurguladı. VTB Başkanı, Rusya’nın ilgili dijital ruble için test çalışmalarına ise  yakında başlayacağını ancak bunun tam anlamıyla piyasaya sürülmesinin birkaç yıl sürebileceğini ifade etti.

Dijital paraların, dijital dünyanın geleceği olacağını itiraf eden Kostin’in Bitcoin’i sahte para olarak görmesi ise kontrol düşkünlüğüne dair önemli bir detay.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment