Ripple (XRP) Davasının Başlamasıyla Birlikte Düşüşe Geçen XRP Kritik 1 Dolar Seviyesinde! – İşte Önemli Seviyeler

Ripple (XRP) Davasının Başlamasıyla Birlikte Düşüşe Geçen XRP Kritik 1 Dolar Seviyesinde! – İşte Önemli Seviyeler

Analizler
Mayıs 21, 2021 tarafından kointas
38
Beklenen Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davanın başlamasıyla düşüşe geçen XRP, davanın bittiği şu saatlerde 1 dolarlık kritik seviye altında fiyatlanıyor. Günlük grafikte birçok altcoinin tersine MA100 seviyesinden aldığı tepkiyle ön plana çıkan XRP, piyasanın çalkantılı olması ve karmaşık bir dava geçirmesiyle birlikte 1 dolar altına geriledi. Daha önce çokça konuşulan 1 dolarlık seviyenin kaybedilmesi,
Ripple-XRP-Davasinin-Baslamasiyla-Birlikte-Dususe-Gecen-XRP-Kritik-1.jpg

Beklenen Ripple (XRP) ve SEC arasındaki davanın başlamasıyla düşüşe geçen XRP, davanın bittiği şu saatlerde 1 dolarlık kritik seviye altında fiyatlanıyor.

Günlük grafikte birçok altcoinin tersine MA100 seviyesinden aldığı tepkiyle ön plana çıkan XRP, piyasanın çalkantılı olması ve karmaşık bir dava geçirmesiyle birlikte 1 dolar altına geriledi. Daha önce çokça konuşulan 1 dolarlık seviyenin kaybedilmesi, XRP için düşüşleri derinleştirebilir.

İki tarafın da geçmiş davaları ön plana çıkardığı bir telekonferans dava sonucunda yargıç, “Her şey gözden geçirilecek ve en kısa sürede bir cevapla geri dönülecek” diyerek davayı sonlandırdı. Dava tarafı muallakta kalırken XRP’nin BTC’nin 35.550 dolara doğru geri çekilmesiyle düştüğü düşünülüyor.

MA100 Desteğinde Sonra Ne Var?

Daha önce günlük grafikte MA100 seviyesinden seken XRP’yi bu sefer MA100 seviyesi olan 0.917 dolar tutabilecek mi?

XRP, BTC’nin büyük düşüş dalgasına rağmen geçtiğimiz günlerde 1 dolar altında bir kapanış yapmadı. Ancak yayın saati itibariyle 1 dolar altına inen XRP, yatırımcılarına korku salıyor.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

XRP fiyatının 1 dolar altında kapanış yapmasıyla MA100 seviyesi olan 0.917 dolar hızla kırılabilir. Bu kırılım sonrasında grafikte görülen destek kanalı altında bulunan ve MA200 (0.65 Dolar) ile örtüşen yeşil yükseliş trendi çizgisine doğru bir hareket gelebilir. Bu yüzden yatırımcılar, 1 dolar altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidebilir.

4 Saatlikte Pozitif Uyumsuzluk

4 saatlik grafik açısından önemli olan MA200 (1.4 Dolar) altında seyreden XRP, tam net olmasa da bir pozitif uyumsuzluk olarak nitelendirilen boğa uyuşmazlığı gösteriyor.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uygulanan fibonacci düzeltmesine göre fiyatın 1.03 dolar üzerinde kapanışlar yapmasıyla aktifleşmesi beklenen uyumsuzluğun hedefi, ilk etapta 1.15 – 1.76 dolar aralığı olarak görülüyor.

Önemli bir alan olan bu aralığın aşılması ise MA200 seviyesine doğru bir yükselişi beraberinde getirebilir. Ancak bu bütün olumlu görünüm, günlük mum kapanışının 1 dolar altında gerçekleşmesiyle bozulabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment