REHBER: Boğa piyasasında otomatik ticaret

REHBER: Boğa piyasasında otomatik ticaret

Kripto Para Haberleri
Mart 31, 2021 tarafından kointas
7
Düşen piyasayla yukarıda kalarak başa çıkmanıza yardımcı olabilirler. TradeSanta tarafından kullanılan bir araç da trailing stop-loss’tur (takip eden zararı durdurma). Bu araç ile hem uzun hem de kısa pozisyonlarda normal stop loss emrinin, piyasa trendi yatırımcının aleyhine her döndüğünde el ile ayarlanması gerekmiyor. Bitcoin fiyatı yükselirken elinde birikimi bulunan biri için yüzde 10’luk trailing stop loss
REHBER-Boga-piyasasinda-otomatik-ticaret.jpg

Düşen piyasayla yukarıda kalarak başa çıkmanıza yardımcı olabilirler.

TradeSanta tarafından kullanılan bir araç da trailing stop-loss’tur (takip eden zararı durdurma). Bu araç ile hem uzun hem de kısa pozisyonlarda normal stop loss emrinin, piyasa trendi yatırımcının aleyhine her döndüğünde el ile ayarlanması gerekmiyor.

Bitcoin fiyatı yükselirken elinde birikimi bulunan biri için yüzde 10’luk trailing stop loss emri vermek, botun değeri artan kripto parayı izlemesini sağlıyor. Stop loss emri, yalnızca BTC son pik fiyatından yüzde 10 düştüğünde işleme alınıyor ve yatırımcının kârdan ettiği zararı azaltmaya yardımcı oluyor. Böylece normal bir stop loss emri kullanılıyor olsaydı edilecek zararın bir kısmı önleniyor.

Bu emir türünü kullanırken uygun takip uzaklığının belirlenmesi önemlidir. Bitcoin’in gün içinde yüzde 5 değişim göstermesi olağan bir durumdur. Küçük bir yüzde belirlemek, kripto paraların yükselmeye başlamadan önce nakde dönüştürülmesiyle sonuçlanabilir.

Tabii ki normal stop loss emrinin de kullanışlı olduğu durumlar vardır ve fiyatın düşmesi halinde tam olarak ne kadar zarar edeceğinizi belirlemenize olanak sağlar.

Add a comment