Ray Dalio’dan Bitcoin’e (BTC) İkinci Onay: Alternatif Bir Para Birimi

Ray Dalio’dan Bitcoin’e (BTC) İkinci Onay: Alternatif Bir Para Birimi

Bitcoin
Mayıs 31, 2021 tarafından kointas
15
Dünyanın en büyük yatırım fonu olan Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, kripto paralara iyice alışıyor. Dalio, kısa süre önce yaptığı açıklamada lider kripto para birimine inandığını ve resmen Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını belirtti. Şimdi ise bunun hakkındaki açıklamalarına bir yenisini ekledi. Ray Dalip: Bitcoin, Alternatif Bir Para Birimidir Dalio, CNBC’ye verdiği röportajında, Bitcoin’in “alternatif bir
Ray-Daliodan-Bitcoine-BTC-Ikinci-Onay-Alternatif-Bir-Para-Birimi.png

Dünyanın en büyük yatırım fonu olan Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, kripto paralara iyice alışıyor. Dalio, kısa süre önce yaptığı açıklamada lider kripto para birimine inandığını ve resmen Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını belirtti. Şimdi ise bunun hakkındaki açıklamalarına bir yenisini ekledi.

Ray Dalip: Bitcoin, Alternatif Bir Para Birimidir

Dalio, CNBC’ye verdiği röportajında, Bitcoin’in “alternatif bir para birimi” olduğunu ifade etti. Mevcut para birimlerinin ve bunların dijitalleşmiş versiyonu olarak görülebilecek alternatif para birimlerinin birbirinden ayrılması gerektiğini ifade eden Dalio, bunun önemini şöyle vurguladı:

Blockchain teknolojisini kullanmak ve buna benzer şeyler… Bu, alternatif bir para birimine sahip olmaktan farklı bir şeydir ve Bitcoin dijitalleşmeye kıyasla alternatif bir para birimidir.”

Dünyanın en büyük hedge fonunun kurucusunun yaptığı açıklama, aslında Bitcoin’in meşrutiyeti konusunda da önemli. Dalio, söz konusu açıklamanın devamında ise Bitcoin’in direkt olarak Çin’in dijital para birimi DCEP ile rekabet edebileceğini belirtti.

Çin, son dönemde kripto para sektörüne yasak üzerine yasak getirmekte ve bu durum Bitcoin fiyatının da düşüşüne yol açmakta. Dalio açık açık bunu belirtmese de Çin’in aslında bunu bir strateji olarak uyguluyor olmasının da muhtemel olduğunu ima etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment