QNB Finansbank, Garanti Bankası ve Turkcell’in Milyonlarca Müşterisinin Bilgilerinin Sızdırıldı mı? Ödeme Bitcoin Cinsinden Talep Ediliyor!

QNB Finansbank, Garanti Bankası ve Turkcell’in Milyonlarca Müşterisinin Bilgilerinin Sızdırıldı mı? Ödeme Bitcoin Cinsinden Talep Ediliyor!

Bitcoin
Haziran 3, 2021 tarafından kointas
30
Hack platformlarından birisi olan Raidforums’da yayınlanan bir gönderi insanları tedirgin etti. “Çetinkaya” rumuzlu bir kullanıcı 2,8 Milyon QNB Finansbank, 4 Milyon Garanti Bankası ve 31 Milyon Turkcell müşterisinin bilgilerinin elinde olduğunu ve istenirse tamamını satabileceğini söyledi. E-posta adresi nedeniyle Almanya’da olduğu düşünülen kişinin gönderilerinden birisinde “Türklerin ruh sağlığıyla oynamaya devam ediyorum.” yazması dikkat çekti. Verilerin
QNB-Finansbank-Garanti-Bankasi-ve-Turkcellin-Milyonlarca-Musterisinin-Bilgilerinin-Sizdirildi.jpg

Hack platformlarından birisi olan Raidforums’da yayınlanan bir gönderi insanları tedirgin etti.

“Çetinkaya” rumuzlu bir kullanıcı 2,8 Milyon QNB Finansbank, 4 Milyon Garanti Bankası ve 31 Milyon Turkcell müşterisinin bilgilerinin elinde olduğunu ve istenirse tamamını satabileceğini söyledi.

E-posta adresi nedeniyle Almanya’da olduğu düşünülen kişinin gönderilerinden birisinde “Türklerin ruh sağlığıyla oynamaya devam ediyorum.” yazması dikkat çekti.

Verilerin elinde olduğunu iddia eden şahıs, QNB Finansbank bilgileri karşılığında 8000$, diğer bilgileri içinse 10.000$ talep ediyor. Şayet bir alıcı çıkarsa ödeme satıcının isteği doğrultusunda Bitcoin cinsinden yapılacak.

Çetinkaya’nın paylaştığı 50 kişilik örnek dosyada QNB Finansbank, Garanti Bankası ve Turkcell müşterisi olduğu iddia edilen kişilerin T.C kimlik numaraları, e-posta adresleri, ad ve soyadları ile ev ve iş adresleri yer alıyor.

QNB Finansbank, Garanti Bankası ve Turkcell müşteri bilgilerinin gerçekten sızdırılıp sızdırılmadığı bilinmiyor. Bunun bir karalama kampanyası olabileceği de değerlendiriliyor. Şirketlerin konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadığı görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment