Popüler İsimler Bitcoin’deki (BTC) Düşüşü Yorumladı! Silkeleme Mi, Çöküş Mü?

Popüler İsimler Bitcoin’deki (BTC) Düşüşü Yorumladı! Silkeleme Mi, Çöküş Mü?

Bitcoin
Nisan 18, 2021 tarafından kointas
8
Bitcoin’in 50.800$ yolculuğu yatırımcıların pazar gününü adeta kabusa çevirdi. Net bir haber akışı olmaması ve düşüşün anlamlandırılamaması kafaları daha da karıştırdı. Bildiğiniz üzere Çin’in Shanxi, Guizhou ve Xinjiang bölgelerindeki kömür madenlerinde gaz patlamaları ve sel felaketi yaşanması bölgede elektrik kesintilerine neden oldu. Bu kesintiler sonrası bölgede yoğun şekilde bulunan Bitcoin madencileri kazım yapamadı. Sorun hala
1614031579_Balina-Haritasina-Gore-Bitcoindeki-BTC-Destek-Seviyeleri-Neler-Tehlike-Ne.jpg

Bitcoin’in 50.800$ yolculuğu yatırımcıların pazar gününü adeta kabusa çevirdi. Net bir haber akışı olmaması ve düşüşün anlamlandırılamaması kafaları daha da karıştırdı.

Bildiğiniz üzere Çin’in Shanxi, Guizhou ve Xinjiang bölgelerindeki kömür madenlerinde gaz patlamaları ve sel felaketi yaşanması bölgede elektrik kesintilerine neden oldu. Bu kesintiler sonrası bölgede yoğun şekilde bulunan Bitcoin madencileri kazım yapamadı. Sorun hala devam ederken bu durum Bitcoin ağında da yavaşlamalara ve hash gücünün düşmesine neden oldu.

Charles Edwards isimli kullanıcı son 48 saatte Bitcoin ağının yarısının çevrimdışı olduğuna ilişkin bir paylaşım yaptı.
Deneyimli ve başarılı analist Willy Woo, bu duruma atıf yaparak “bugün dibi satın alma günü” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kendisi de büyük bir balina ve market yapıcı olan Binance borsasının CEO’su Changpeng Zhao da düşüş sonrası paylaşımlarda bulundu.

Düşüşün ilk dakikalarında “elinizdeki tutun” şeklinde paylaşımda bulunan CEO kısa süre sonra yatırımcılara “seni otobüsten atmak istiyorlar” mesajı verdi. Cz bunun bir silkeleme olduğunu söylese de bunların finansal tavsiye niteliğinde olmadığını hatırlattı.

Piyasadaki son durumla ilgili ses kaydını dinlemek için aşağıdaki aşağıdaki Telegram kanalına katılabilirsiniz:

https://t.me/yusufnumanoglu/680

*Yukarıda yer alan kişilerin düşüşe ilişkin yorumları haber verme hakkı kapsamında paylaşılmıştır. Herhangi bir finansal tavsiye içermez. Bu haberde bahsi geçen analistlerin yorumlarına göre yatırım kararı almanız tüm mal varlığınızı kaybetmenize neden olabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment