Popüler Analist, 7 Sebeple Neden Bitcoin (BTC) Satmadığını Açıkladı!

Popüler Analist, 7 Sebeple Neden Bitcoin (BTC) Satmadığını Açıkladı!

Bitcoin
Mayıs 23, 2021 tarafından kointas
14
Kripto para piyasasında devam eden deprem, Bitcoin (BTC) fiyatının 30.000 dolara, Ethereum (ETH) fiyatının ise 2.000 dolar altına gerilemesine yol açtı. Önde gelen iki kripto para biriminin yaşadığı bu düşüş birçok yatırımcının satışları ile gerçekleşti. Ünlü bir isim ise hala Bitcoin satmadığını belirterek bunun nedenlerini açıkladı. Alistar Milne, Hala Bitcoin Alıyor Milne, hala BTC satmayıp
Dev-Kripto-Para-Fonu-750-Milyon-Dolarlik-Bitcoin-BTC-Satarak.jpg

Kripto para piyasasında devam eden deprem, Bitcoin (BTC) fiyatının 30.000 dolara, Ethereum (ETH) fiyatının ise 2.000 dolar altına gerilemesine yol açtı. Önde gelen iki kripto para biriminin yaşadığı bu düşüş birçok yatırımcının satışları ile gerçekleşti. Ünlü bir isim ise hala Bitcoin satmadığını belirterek bunun nedenlerini açıkladı.

Alistar Milne, Hala Bitcoin Alıyor

Milne, hala BTC satmayıp alma sebeplerini 7 maddede açıkladı:

  • Merkez bankaları hala para basıyor.
  • 1 yılık HODLwave indikatörü henüz resetlenmedi.
  • Enflasyon artmaya devam ediyor.
  • Hacim veya hız konusunda genel bir zirve görülmedi.
  • FUD haberlerin sayısı (Çin, enerji verimsizliği vb.) rekor kırıyor.
  • Bankaların kripto para kabulü yaygınlaşmaya başladı.
  • Birkaç olayla ortaya çıkan düşüşler, tarihsel olarak her zaman tamamen geri dönmüştür.

Milne, aslında bu açıklamaların temelinde gelen kötü haberlere değinmiş oldu. İlk başta Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji tüketimi ile ilgili yaptığı açıklama ve daha sonra Çin’in olumsuz açıklamaları, sektörü sert etkiledi. Buna rağmen şu an için iddia edildiği gibi bir genel yasak veya Bitcoin madenciliğinin bitirilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Yaratılan bu olumsuz hava, 2017 yılında da yine Çin haberi ile başlamış ancak BTC fiyatının 20.000 dolara ulaşması ile son bulmuştu.

Bitcoin fiyatı 30.000 dolara kadar çekildikten sonra 40.000 dolara doğru sert bir yükseliş sergileyerek aslında olumsuz haberle gelen düşüşün ne kadar az kalıcı olabileceğini de göstermişti. Şu an yine bir düşüş hakim olsa da Milne’e göre henüz satış vakti gelmedi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment