Polkadot fiyatı, Coinbase duyurusunun ardından yüzde 37 fırladı

Polkadot fiyatı, Coinbase duyurusunun ardından yüzde 37 fırladı

Kripto Para Haberleri
Haziran 16, 2021 tarafından kointas
15
Yatırımcılar Polkadot’un ABD’li kripto borsa Coinbase Pro’da listelenmesini ve testnet versiyonu Kusama’da 15 Haziran’da gerçekleştirilen parachain açık artırması değerlendirirken, DOT fiyatı büyük bir yükseliş gösterdi. DOT/USD paritesi, 14 Haziran’da yüzde 37 değer kazandıktan sonra 26,44 dolara yükseldi. Ne var ki parite, 15 Haziran’da yüzde 4,5 düzeltme yaşayarak 24,25 dolara geriledi. Polkadot, 26,668 dolara yakın teknik
Polkadot-fiyati-Coinbase-duyurusunun-ardindan-yuzde-37-firladi.jpg

Yatırımcılar Polkadot’un ABD’li kripto borsa Coinbase Pro’da listelenmesini ve testnet versiyonu Kusama’da 15 Haziran’da gerçekleştirilen parachain açık artırması değerlendirirken, DOT fiyatı büyük bir yükseliş gösterdi.

DOT/USD paritesi, 14 Haziran’da yüzde 37 değer kazandıktan sonra 26,44 dolara yükseldi. Ne var ki parite, 15 Haziran’da yüzde 4,5 düzeltme yaşayarak 24,25 dolara geriledi.

Polkadot, 26,668 dolara yakın teknik direnci test ettikten sonra geri çekildi. Kaynak: TradingView

DOT, ilk yükselişini Bitcoin’in 13 Haziran’da gösterdiği fiyat rallisinin hemen ardından gerçekleştirdi. Milyarder yatırımcı Elon Musk, 13 Haziran’da BTC madencilerinin temiz enerjiye geçmesi halinde, şirketi Tesla’nın yeniden Bitcoin ödemelerini kabul edebileceğini açıkladı.

BTC/USD paritesi, Musk’ın açıklamasının ardından 34.780 dolardan 40 bin doların üzerine fırladı. Genelde Bitcoin’in trendlerini izleyen önde gelen altcoin’ler de, tıpkı DOT gibi değer kazandı.

DOT’un ralliye başladığı sıralarda, Coinbase Pro da platforma DOT desteği ekleyeceğini duyurdu.

Diğer yandan Polkadot üzerinde parachain başlatmak için kullanılan testnet Kusama, parachain açık artırmalarını başlattı. KSM ise günün ilk saatlerinde yüzde 2,77 düşüş gösterdi.

Add a comment