Piyasaya Hızlı Bir Giriş Yapan Internet Computer’ın (ICP) Detayları Ve ICP Fiyat Analizi!

Piyasaya Hızlı Bir Giriş Yapan Internet Computer’ın (ICP) Detayları Ve ICP Fiyat Analizi!

Analizler
Mayıs 14, 2021 tarafından kointas
26
Dfinity projesinin tokeni olarak piyasaya sürülen Internet Computer (ICP), geçtiğimiz Pazartesi ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in Coinbase Pro ayağında listelendi. Our ICP-USD, ICP-BTC & ICP-USDT order books are now in full-trading mode. Limit, market and stop orders are all now available. https://t.co/J7BOXbmFC7. Read more about ICP here: https://t.co/pCJb7jejbM — Coinbase Pro (@CoinbasePro) May
1621046891_Piyasaya-Hizli-Bir-Giris-Yapan-Internet-Computerin-ICP-Detaylari-Ve.png

Dfinity projesinin tokeni olarak piyasaya sürülen Internet Computer (ICP), geçtiğimiz Pazartesi ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in Coinbase Pro ayağında listelendi.

Piyasaya oldukça hızlı bir giriş yapan ICP, coinmarketcapte 37.5 milyar doların üstündeki piyasa değeriyle en iyi 10 kripto para arasında yerini aldı. Coinmarketcap verilerine göre ICP’nin maksimum arzı bilinmemekle birlikte toplam arzının 469.213.678 ICP olduğu ve bu miktarın 123.949.677 ICP’lik kısmının sirkülasyonda yani işlemde olduğu biliniyor.

Son 24 saatlik hacminin 520 milyon dolar üzerinde olduğu görülen ICP’nin Coinbase Pro’ya girişinin ardından 730 dolarlık zirveyi görüp düşmesi, bu tokene olan ilgiyi azaltmışa benziyor. Nitekim Coinbase’den sonraki gün Binance’de listelenmesinin ardından da ICP’de bir FOMO oluşmadığı ve fiyatın giderek daha da düştüğü görülüyor. Ancak ICP, bu düşüşe rağmen yayın saati itibariyle kripto paralar arasında 9. sırada 300 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Saatlikte Kırılım!

Yeni bir coin olması nedeniyle oldukça kısa vadeli olan saatlik grafikte incelediğimiz ICP’nin düşen trend üstünde kalması beklenirken an itibariyle gelen BTC düşüşüyle fiyat tersine hareket ediyor.

Düşen trend dışında 252 dolarlık dip seviyesinden sonra bir yükselen kanala giren ICP, bu kanalın alt bandını aşağı yönlü kırmışa benziyor. Ancak mumun doji mumu olarak nitelendirilen açılış ve kapanış fiyatlarının yakınlığına benzemesi, fiyatta buradan bir dönüş olabileceği ihtimalini artırıyor.

Internet Computer (ICP) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Kanal altında kalan fiyatın bu seviyelerde iki mum kapanışında fiyatın düşüşünün hızlanması ve bir önceki dip seviyesi olan 252 dolara doğru gitmesi beklenebilir. Burada muhtemel bir ikili dip oluşturması da fiyat için kısa vadeli yükseliş sinyali verebilir.

Hacmin oldukça düşük olduğu ICP’de RSI göstergesinin 50 altında olması, momentumun az olduğunu gösterirken StochRSI göstergesinin oversold bölgesinde olması ise yine kısa vadeli olmak üzere bir toparlanmanın gelebileceği ihtimalini gösteriyor.

Bu seviyelerde alım yapan yatırımcılar, 291.65 altındaki mum kapanışında stop olmayı tercih edebilirler. Alım yapmak isteyenler ise fiyatın kanal içerisinde mum kapanışını bekleyebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment