PayPal Sonrası Yeni Bir Dev Daha Kripto Para Sektörüne Giriyor!

PayPal Sonrası Yeni Bir Dev Daha Kripto Para Sektörüne Giriyor!

Bitcoin
Mayıs 3, 2021 tarafından kointas
5
Dünyanın en büyük ödeme hizmeti sağlayıcılarından birisi olan PayPal, 2020 yılında verdiği müjde ile kripto para sektörüne tam olarak rekor getirdi. PayPal ile başlayan yükseliş, Bitcoin fiyatını neredeyse 10.000 dolar bandından alarak 65.000 dolar seviyesine kadar getirdi. PayPal bu konuda katalizör olsa da devamında başka sebepler etkili oldu ve BTC rekor kırdı. Şimdi ise bir
PayPal-Sonrasi-Yeni-Bir-Dev-Daha-Kripto-Para-Sektorune-Giriyor.jpg

Dünyanın en büyük ödeme hizmeti sağlayıcılarından birisi olan PayPal, 2020 yılında verdiği müjde ile kripto para sektörüne tam olarak rekor getirdi. PayPal ile başlayan yükseliş, Bitcoin fiyatını neredeyse 10.000 dolar bandından alarak 65.000 dolar seviyesine kadar getirdi. PayPal bu konuda katalizör olsa da devamında başka sebepler etkili oldu ve BTC rekor kırdı. Şimdi ise bir başka devin kripto para sektörüne giriş yapabileceği ortaya atıldı.

eBay CEO’su, Kripto Para Sektörüne Göz Kırptı

ABD’nin en büyük çevrimiçi alışveriş şirketlerinden birisi olan eBay, kripto para sektörüne giriş yapabilir. Şirket CEO’su Jamie Lannone, konu hakkında yaptığı açıklamada müşterilere yeni ödeme yöntemleri sunmak istediklerini vurguladı. Kripto paralar ise eBay’in düşündüğü ödeme yöntemleri arasında yer alıyor. E-ticaret devi, buna ek olarak NFT’lerin de ödeme yöntemi olarak eklenebilmesini düşünüyor.

Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinden GittiGidiyor’un da arkasındaki şirket olan eBay, bu atılım ile belki de Türkiye içerisinde de kripto para ödemeleri için önemli bir adım atmış olabilir. Buna rağmen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından kısa süre önce yayınlanan yönetmelik kripto para ödemelerinin önünü şu an için askıya aldı. Buna rağmen eBay gibi devlerin uluslararası arenada kripto para ödemeleri konusunda adımlar atması ise durumu değiştirebilir ve başka ülkeler de bunu takip edebilir.

 

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment