Önde Gelen Haber Kaynağı Açıkladı: Altcoin Rallisinin Arkasında ABD mi Var?

Önde Gelen Haber Kaynağı Açıkladı: Altcoin Rallisinin Arkasında ABD mi Var?

Bitcoin
Mayıs 12, 2021 tarafından kointas
11
Kripto para piyasalarında görülen bireysel yatırım çılgınlığı, DOGE veya SHIB gibi birçok kripto para biriminin inanılmaz bir yükseliş elde etmesini sağladı. İlk başta kurumsal yatırımcının çabası ile rekor kıran kripto para sektörü şu an için ise tamamen bireysel yatırımcının gücü ile yoluna devam ediyor gibi gözüküyor. 46 Milyon Amerikalı, Bitcoin Sahibi! ABD’nin önde gelen haber
Onde-Gelen-Haber-Kaynagi-Acikladi-Altcoin-Rallisinin-Arkasinda-ABD-mi.jpeg

Kripto para piyasalarında görülen bireysel yatırım çılgınlığı, DOGE veya SHIB gibi birçok kripto para biriminin inanılmaz bir yükseliş elde etmesini sağladı. İlk başta kurumsal yatırımcının çabası ile rekor kıran kripto para sektörü şu an için ise tamamen bireysel yatırımcının gücü ile yoluna devam ediyor gibi gözüküyor.

46 Milyon Amerikalı, Bitcoin Sahibi!

ABD’nin önde gelen haber kaynaklarından Newsweek’in aktardığı bir haberde ise bireysel yatırımcıların önemli bir kısmının ABD merkezli olduğu ortaya çıktı. Newsweek, 11 Mayıs tarihinde yayınladığı raporunda 46 milyon Amerikan vatandaşının artık Bitcoin sahibi olduğunu vurguladı.

Söz konusu haber MicroStrategy CEO’su Michael Saylor gibi isimler tarafından da paylaşıldı ve bunun aslında kripto para sektörünün ne denli hızlı büyüdüğünü gösterdiği belirtildi. Saylor, finans endüstrisinin yavaş yavaş kripto para sektörüne giriş yapmaya başladığını belirterek 46 milyonun kripto para yatırımı yapmış olmasına dikkat çekti.

Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter ise konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in “görmezden gelinemeyecek bir topluluk” haline geldiğini ve artık dünya çapında herkesin BTC yatırımına sahip olduğunu ifade etti. Kraken yöneticisi Dan Held ise 46 milyon Amerikan vatandaşının aslında ülkenin yetişkin nüfusunun %22’sine denk geldiğini belirtti.

Kripto paralar gerçekten de koronavirüs pandemisi ile beraber ana akım kabule ulaşmış gibi gözüküyor. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun amacının da bu olduğu bilinmekteydi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment