Mustafa Yilham Açıkladı: Çin’deki Kripto Para Krizi, Gerçek Anlamda Nelere Yol Açacak?

Mustafa Yilham Açıkladı: Çin’deki Kripto Para Krizi, Gerçek Anlamda Nelere Yol Açacak?

Bitcoin
Mayıs 24, 2021 tarafından kointas
18
Dünyanın önde gelen kripto para cüzdanlarından Bixin‘in tecrübeli ismi Mustafa Yilham, kripto para sektöründe son dönemde Çin kaynaklı yaşananlar hakkında konuştu ve spekülasyonlara ışık tuttu. Yilham, konu Bitcoin madenciliği olunca sektörün belki de en bilgili isimlerinden birisi olarak görülmekte. Yaşanan sert düşüş ve panik sonrasında Twitter üzerinden açıklama yapan tecrübeli isim, durumun henüz kesinleşmediğini belirtti.
Cin-Merkez-Bankasi-Baskan-Yardimcisi-Bu-Sefer-Olumlu-Bitcoin-BTC.jpg

Dünyanın önde gelen kripto para cüzdanlarından Bixin‘in tecrübeli ismi Mustafa Yilham, kripto para sektöründe son dönemde Çin kaynaklı yaşananlar hakkında konuştu ve spekülasyonlara ışık tuttu.

Yilham, konu Bitcoin madenciliği olunca sektörün belki de en bilgili isimlerinden birisi olarak görülmekte. Yaşanan sert düşüş ve panik sonrasında Twitter üzerinden açıklama yapan tecrübeli isim, durumun henüz kesinleşmediğini belirtti.

Bitcoin İle İlgili Belirsizlik, Çin’i Nasıl Etkiledi?

Son 48 saatin çılgınca olduğunu belirten ünlü isim, bu paniğin nedeninin ise Çin cephesinden ilk defa bu kadar üst düzey bir yöneticinin “Bitcoin madenciliği & alım satımına yönelik yasaklama” imalı açıklamada bulunması olduğunu vurguluyor.

Yilham, bunun genellikle önümüzdeki haftalarda regülayon açısından yeni önlemlerin alınacağı ve adımların atılacağı anlamına geldiğini belirtti. Şu an için ise Çinli madencilere zarar veren şeyin belirsizlik olduğu görülüyor. Çinli madencilerin şimdiden başka ülkelere göç için adımlar attığını belirten Yilham, yüklü miktarda BTC madencilik cihazlarının da satışa çıkartıldığını belirtti.

Yilham’a göre madencilerin bir kısmı ise çoktan panikle BTC satışı yaptı ve diğerleri de buna uydu. Şu an için Çin Yuanı alım satım kanalları ile ilgili de belirsizlik olduğu belirtilirken, birçok madencinin giderlerini karşılamak için itibari paraya ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Bu durumun Bitcoin madencilik ağının yeniden dağıtımı konusunda büyük bir fırsat yaratacağını belirten Yilham, madencilik cihazlarının çoğunluğunun aynı ülkeye gitmediğinden emin olunması gerektiğini de vurguladı.

Yilham’a göre bu belirsizlik birkaç hafta içerisinde çözülecek olsa da önümüzdeki günlerde BTC’nin hash rate’inde önemli düşüşler görülebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment