Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi Ray Dalio: “Biraz Bitcoin’im Var”

Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi Ray Dalio: “Biraz Bitcoin’im Var”

Bitcoin
Mayıs 24, 2021 tarafından kointas
20
Bitcoin’de çok fazla olumsuz haberin üst üste geldiği bir haftadan sonra pozitif haberler gelmeye başladı. Hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder Ray Dalio, Coindesk ile yaptığı röportajda Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı. Dalio, 2021 yılı itibariyle 101,9 milyar dolar değerinde varlığı yönetiyor. Önceleri Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan Dalio, 2021’de fikrini değiştirmeye başladı. Ray Dalio, 6 Mayıs’ta kaydedilen
Ray-Dalio-Bitcoin-BTC-Konusunda-Fikir-Degistirmiyor-Yasaklanabilir.jpeg

Bitcoin’de çok fazla olumsuz haberin üst üste geldiği bir haftadan sonra pozitif haberler gelmeye başladı.

Hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder Ray Dalio, Coindesk ile yaptığı röportajda Bitcoin sahibi olduğunu açıkladı.

Dalio, 2021 yılı itibariyle 101,9 milyar dolar değerinde varlığı yönetiyor. Önceleri Bitcoin’e şüpheyle yaklaşan Dalio, 2021’de fikrini değiştirmeye başladı.

Ray Dalio, 6 Mayıs’ta kaydedilen ve bugün yayınlanan röportajda Bitcoin’e, dolara ve altına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

ABD doları en son 1971 yılında görülen seviyede bir devalüasyonun eşiğinde. Çin rezerv para birimi olarak doların rolünü ciddi şekilde tehdit ediyor. Böyle bir ortamda altına benzer özellikler gösteren Bitcoin’in bir tasarruf aracı olarak çekici olduğunu söylemeliyim. Bu durum onu dünyanın en büyük hedge fonu haline getiriyor.

ABD’deki enflasyon senaryoları üzerine de konuşan Dalio, beklendiği gibi yüksek bir enflasyon oluşması durumunda bundan korunmak için tahvilden ziyade Bitcoin’i tercih edeceğini söyledi.

Kendisinin Bitcoin’i olup olmadığı sorusuna da yanıt veren Dalio, “biraz Bitcoin’im var” dedi.

Dalio son olarak bir uyarıda da bulundu.

“Bitcoin’in en büyük riski onun başarısıdır.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment