MicroStrategy’den Yeni Bir BTC Hamlesi Daha!

MicroStrategy’den Yeni Bir BTC Hamlesi Daha!

Bitcoin
Mart 5, 2021 tarafından kointas
28
Dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketlerinden MicroStrategy, 1 Mart’ta yaptığı 15 milyon dolarlık ek Bitcoin alımıyla elindeki BTC miktarını 90.859’a yükseltmiş ve çok ses getirmişti. MicroStrategy has purchased an additional ~328 bitcoins for ~$15.0 million in cash at an average price of ~$45,710 per #bitcoin. As of 3/1/2021, we #hodl ~90,859 bitcoins acquired for ~$2.186
MicroStrategyden-Yeni-Bir-BTC-Hamlesi-Daha.png

Dünyanın en büyük yazılım geliştirme şirketlerinden MicroStrategy, 1 Mart’ta yaptığı 15 milyon dolarlık ek Bitcoin alımıyla elindeki BTC miktarını 90.859’a yükseltmiş ve çok ses getirmişti.

Olayın üzerinden henüz 4 gün geçmesine rağmen şirketin 10 milyon dolar değerindeki 205 yeni Bitcoin’i almasıyla şirketin elindeki BTC miktarı 91.064’e yükselmiş oldu.

BTC başına 48.888 dolar ödeyen şirket, Bitcoin’e ne kadar güvendiğini de bir kez kanıtlamış oldu.

Kripto camiasına göre şirket, bazı analistler tarafından BTC’nin 100 bin dolara yükseleceği yönündeki tahminlerini dikkate almış görünüyor. MicroStrategy, gerçekten de böyle bir inanca sahipse fiyat düşüşleri devam ettikçe yeni alımlar da birbiri ardınca geleceğe benziyor.

Yatırımcılar Yükseliş Beklentisine Girdi

Bu son alımlardan sonra yatırımcılar BTC fiyatlarında yaşanacak güçlü bir yükselişin beklentisine girmiş oldu. Nitekim MicroStrategy’nin yaptığı her yüklü Bitcoin alımı sonrasında güçlü yükselişler yaşanmış olması bu beklentiyi daha da besliyor.

Öte yandan şirket CEO’su Michael Saylor’ın sahip olduğu BTC miktarı da ayrıca merak edilen bir konuydu. Ünlü CEO yaptığı son açıklamada 11 Aralık’tan bugüne kadar toplamda 650 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını belirtti. Hem kişisel servetini hem de şirketin değerini her geçen gün daha da artırma niyetinde olan Saylor, öyle görünüyor ki BTC alımlarına tam gaz devam edecek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment