MicroStrategy CEO’su: Bitcoin’in (BTC) Değeri Altını Geçmekle Kalmayacak

MicroStrategy CEO’su: Bitcoin’in (BTC) Değeri Altını Geçmekle Kalmayacak

Bitcoin
Şubat 24, 2021 tarafından kointas
15
Bitcoin (BTC) fiyatının sert düşüşü sektöre yeni giren bireysel yatırımcıları etkilese de kurumsal yatırımcıların inancı artmaya devam ediyor. Kripto para sektöründe kurumsal yatırım çılgınlığına liderlik eden Michael Saylor da kısa süre önce yaptığı açıklamalar ile bunu kanıtladı. Saylor, CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin fiyatının kısa vadeli hareketlerine odaklanılmaması gerektiğini vurguladı. Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım olduğunu
MicroStrategy-CEOsu-Bitcoinin-BTC-Degeri-Altini-Gecmekle-Kalmayacak.jpg

Bitcoin (BTC) fiyatının sert düşüşü sektöre yeni giren bireysel yatırımcıları etkilese de kurumsal yatırımcıların inancı artmaya devam ediyor. Kripto para sektöründe kurumsal yatırım çılgınlığına liderlik eden Michael Saylor da kısa süre önce yaptığı açıklamalar ile bunu kanıtladı.

Saylor, CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin fiyatının kısa vadeli hareketlerine odaklanılmaması gerektiğini vurguladı. Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım olduğunu ifade eden Saylor, bunun alım satım için değil, birikim için kullanılacak varlık olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin 100 Trilyon Dolarlık Değere Ulaşacak

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin’in değeri arttıkça bunun fiyat oynaklığı da azalacak ve küresel ekonomiyi dengeler bir hal alacak.

Kısa süre önce 1 trilyon dolarlık toplam piyasa değerini geçen BTC, Saylor’a göre ise 100 kat daha artabilir. Michael Saylor, Bitcoin’in sadece altının 11 trilyon dolarlık piyasa değerini geçmekle kalmayacağını düşünüyor.

Bitcoin, altının toplam piyasa değerini geçtikten sonra negatif getiri sunan ulusal borç ve diğer mali durumlar sayesinde 100 trilyon dolara kadar yükselecek. 10 trilyon dolara gelindiğinde ise volatilite önemli bir ölçüde azalacak.”

Aslında Michael Saylor’ın ifadesi altının toplam piyasa değerine ve volatilitesine bakıldığında doğru gözüküyor. Altın fiyatları 10 trilyon dolara ulaşmadan önce nispeten daha volatil bir durumdayken bu seviye fiyatlarda stabiliteyi beraberinde getirdi.

Bitcoin’in ise 1 trilyon dolarlık bir varlık olmasına rağmen kısa sürede %20 düşüş yaşıyor olması hala volatil olduğuna işaret ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment