Microstrategy 500 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımını Ne Zaman Gerçekleştirecek?

Microstrategy 500 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımını Ne Zaman Gerçekleştirecek?

Bitcoin
Haziran 12, 2021 tarafından kointas
17
Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli şirket MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor Twitter hesabından yaptığı paylaşımda MicroStrategy’nin 500 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapacağını duyurmuştu. MicroStrategy’nin açıklamasına göre, 500 milyon dolar olan anaparanın tamamı ile Bitcoin alımı yapılacak. Yeni Bitcoin almak için MicroStrategy, daha fazla borç tahvili satacağını duyurdu. CEO’nun paylaşımından sonra Bitcoin’de yüzde 3’lük bir yükseliş yaşanmıştı. Ancak bu yükseliş fazla
MicroStrategynin-600-Milyon-Dolarlik-Hamlesi-Bitcoinde-Rekoru-Getirdi.jpg

Geçtiğimiz günlerde ABD merkezli şirket MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor Twitter hesabından yaptığı paylaşımda MicroStrategy’nin 500 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapacağını duyurmuştu.

MicroStrategy’nin açıklamasına göre, 500 milyon dolar olan anaparanın tamamı ile Bitcoin alımı yapılacak. Yeni Bitcoin almak için MicroStrategy, daha fazla borç tahvili satacağını duyurdu.

CEO’nun paylaşımından sonra Bitcoin’de yüzde 3’lük bir yükseliş yaşanmıştı. Ancak bu yükseliş fazla uzun sürmedi. Kripto para piyasasında gerçekleşen kötü haberler Bitcoin düşüşüne sebep oldu.

Çin’den gelen kripto yasağının olumsuz etkisi borsalara ve Bitcoin madencilerine etkisi devam ederken Hollanda Merkezi Planlama Bürosu (CPB) başkanı Pieter Hasekamp’ın Hollanda hükümetini Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini yasaklamaya çağırması haberi düşüşe etki etti.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Kraken borsasında 37.466 dolar seviyesinden 35.480 dolar seviyelerine kadar düşerek yüzde 5’in üzerinde büyük bir düşüş kaydetti.  Bitcoin, on bir saat içinde bu düşüşte neredeyse 2.000 dolar kaybetti.

“Bitcoin Arşivi” isimli Twitter hesabı MicroStrategy’nin yakın zamanda Bitcoin alımı için topladıkları 500 milyon dolarlık borçla dip satın almaya başlayacağını düşünüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment