MicroStrategy 1.05 Milyar Dolar Değerinde Ek Bitcoin (BTC) Alacak!

MicroStrategy 1.05 Milyar Dolar Değerinde Ek Bitcoin (BTC) Alacak!

Bitcoin
Şubat 19, 2021 tarafından kointas
19
  Bitcoin’in son rallisinde en çok haberini paylaştığımız kurumsal yatırımcıların başında MicroStrategy geliyor. Şirket CEO’su Micheal Saylor’ın Bitcoin’e yönelik özel ilgisi şirketi sürekli Bitcoin alımlarına yöneltiyor. Sadece Bitcoin alımlarıyla gündem olmayan Saylor, yakın zamanda yaptığı bir konferansla çok sayıda WallStreet şirketine Bitcoin’i ve ona maruz kalmanın faydalarını anlattı. Kurumsal yatırımcı kanadında lokomotif görevi üstlenen MicroStrategy
MicroStrategy-105-Milyar-Dolar-Degerinde-Ek-Bitcoin-BTC-Alacak.jpg

 

Bitcoin’in son rallisinde en çok haberini paylaştığımız kurumsal yatırımcıların başında MicroStrategy geliyor. Şirket CEO’su Micheal Saylor’ın Bitcoin’e yönelik özel ilgisi şirketi sürekli Bitcoin alımlarına yöneltiyor.

Sadece Bitcoin alımlarıyla gündem olmayan Saylor, yakın zamanda yaptığı bir konferansla çok sayıda WallStreet şirketine Bitcoin’i ve ona maruz kalmanın faydalarını anlattı. Kurumsal yatırımcı kanadında lokomotif görevi üstlenen MicroStrategy kişisel Bitcoin yatırımlarına da devam ediyor.

Bugün MicroStrategy tarafından yapılan açıklamada %0 dönüştürülebilir senetlerin satışlarının bittiği duyuruldu.

Açıklamada senetlerin satışında 1.05 milyar dolar gelir elde edildiği ve bu gelirin ek Bitcoin alımında kullanılacağını belirtildi.

“MicroStrategy, bonoların satışından elde edilen net geliri ek bitcoin elde etmek için kullanmayı planlıyor. “

Hali hazırda 71.079 BTC’ye sahip olan MicroStrategy kurumsal şirketlere öncülük etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Virgina merkezli şirket 1989 yılında Michael J. Saylor ve Sanju Bansal tarafından kuruldu. Şirketin ana faaliyet konusu firmalar için akıllı yazılımlar üretmek ve mobil uygulamalar geliştirmektir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment