Litecoin’de (LTC) Son Durum Ne? – LTC Fiyatında Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

Litecoin’de (LTC) Son Durum Ne? – LTC Fiyatında Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler

Analizler
Mayıs 31, 2021 tarafından kointas
36
Charle Lee tarafından geliştirilen ve Bitcoin (BTC) ile aynı çalışma prensibine sahip olan Litecoin (LTC), piyasaya son bir yıl içinde giren yeni altcoinlerle birlikte unutulmaya başlandı. İlk altcoinlerden olma özelliğine sahip olan ve bir zamanlar kripto paralar arasında ilk beşte olan LTC, üzerindeki ilgiyi giderek kaybederek 14. sıraya kadar geriledi. Piyasadaki genel düşüşten etkilenen 12.1
Litecoin-LTC-Yukselise-Hazir-Mi-Iste-Onemli-Seviyeler.jpg

Charle Lee tarafından geliştirilen ve Bitcoin (BTC) ile aynı çalışma prensibine sahip olan Litecoin (LTC), piyasaya son bir yıl içinde giren yeni altcoinlerle birlikte unutulmaya başlandı.

İlk altcoinlerden olma özelliğine sahip olan ve bir zamanlar kripto paralar arasında ilk beşte olan LTC, üzerindeki ilgiyi giderek kaybederek 14. sıraya kadar geriledi. Piyasadaki genel düşüşten etkilenen 12.1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan kripto para, yayın saati itibariyle 182.4 dolar üzerinden işlem görüyor.

Günlükte Kritik Seviye!

Bugün itibariyle piyasada yaşanan küçük toparlanmada 200 günlük hareketli ortalamanın (MA200) çok üzerinde olan birçok altcoinin tersine LTC, MA200 seviyesi olan 178.8 dolar üzerine çıkmayı başarıyor.

Günlük grafikte Bitcoin’e (BTC) benzer hareket eden LTC, bir simetrik üçgen formasyonu oluşturuyor. Bu formasyonda direnç seviyesi olan kırmızı trend çizgisine gelen LTC’nin, burada kırılım yapabilmesi için hacimli bir hareket gerçekleştirmesi gerekiyor.

Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Kırılımla birlikte LTC’yi önemli bir direnç bölgesi olan 281.7 – 288.2 dolar aralığından önce 210 dolarlık kritik bir seviye karşılıyor. LTC’nin 210 dolar üzerinde yapacağı kapanışlarla yükseliş gücünü kazanacağı düşünülüyor. Ancak bu direnç seviyesinde satış baskısıyla karşılaşırsa ki bu durum muhtemel görünüyor, kırılım bölgesine doğru bir gerileme görülebilir.

Her zamanki gibi alım yönlü hareket etmek isteyen yatırımcılar, direncin kırılımını bekleyebilir. Kırılım sonrası destek haline gelen seviyelerin altındaki mum kapanışlarında da stop olma yoluna gidilebilir.

Başarılı Bir Retest İle Alçalan Kama Kırılımı!

Pozitif bir havanın olduğu ve yükselişlerin yaşandığı bu günde LTC’nin 4 saatlik grafikte dün kırdığı alçalan kama formasyonunun retestini başarıyla gerçekleştirdiği görülüyor.

Litecoin (LTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yaptığı retest sonrası uygulanan fibonacci düzeltmesinde önemli bir alan olan 174.25 – 177.16 dolar aralığı üzerine çıkan LTC, yükselişine devam ediyor. İlk direnç seviyesinin 189.53 dolar olduğu görülen LTC, RSI tarafında momentumu arkasına almışa benziyor.

Son olarak yükselişin devam etmesi halinde LTC için satış baskısının oldukça fazla olacağı düşünülen alan ise 209 – 219 dolar aralığı olarak belirtiliyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment