Litecoin (LTC) Yükselişe Hazır Mı? İşte Önemli Seviyeler!

Litecoin (LTC) Yükselişe Hazır Mı? İşte Önemli Seviyeler!

Analizler
Mart 2, 2021 tarafından kointas
34
Kripto para dünyasında yatırımcıların yükselmesini dört gözle beklediği coinlerden biri olan Litecoin (LTC), yayın saati itibariyle 180 dolar üzerinden alıcı buluyor. Coinmarketcap verilerine göre 12 milyar doların üzerindeki hacmiyle 9. sırada bulunan LTC, yatırımcılarına umut veriyor. Geçtiğimiz gün açıklanan Google Finans’a gelen yeni özel sekmede kendine yer bulan LTC, oldukça önemli bir adım atmış bulunuyor.
Litecoin-LTC-Yukselise-Hazir-Mi-Iste-Onemli-Seviyeler.jpg

Kripto para dünyasında yatırımcıların yükselmesini dört gözle beklediği coinlerden biri olan Litecoin (LTC), yayın saati itibariyle 180 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Coinmarketcap verilerine göre 12 milyar doların üzerindeki hacmiyle 9. sırada bulunan LTC, yatırımcılarına umut veriyor. Geçtiğimiz gün açıklanan Google Finans’a gelen yeni özel sekmede kendine yer bulan LTC, oldukça önemli bir adım atmış bulunuyor.

200 Dolardan Önceki Direnç Alanı

Geçtiğimiz pazar güzel bir noktadan dönen fiyata baktığımızda, LTC’nin yeni bir yükseliş serüveni için güç topladığı görülüyor. Bu serüvende ilk etapta 186 – 189 dolar aralığına denk gelen önemli bir direnç alanını geçmesi gerekiyor.

Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu direnç alanının yanı sıra hem 20 günlük hareketli ortalamaya denk gelen hem de psikolojik direnç olan 200 dolar, yükselişin önündeki en önemli engel olarak önümüze çıkıyor. Şu anda LTC için yatırım yapmak isteyen yatırımcıların, yeşil alan üzerindeki mum kapanışlarında alım yapmaları ve gerileme anında da MA50 (167 $) altında stop olmaları doğru bir strateji olabilir.

Grafikte indikatör bağlamında StochRSI’ın AL sinyali verdiği görülüyor. Bu durum kesin olmasa da fiyatta yükselişin habercisi olabilir.

Alım yapılırken tek kalemde değil de kademeli olarak yatırıma girilmesi de zarar oranını azaltacaktır. Destekte parçalı bir şekilde alım yaptıktan sonra direnç seviyelerinde de kademeli olarak veya tek seferde kâr alımı yapmak, yatırımcıların doğru anı yakalamasını sağlar.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment