Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) Olan İlgisi Bitti Mi? “Kimse Düşeni Tutmuyor”

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin’e (BTC) Olan İlgisi Bitti Mi? “Kimse Düşeni Tutmuyor”

Bitcoin
Nisan 25, 2021 tarafından kointas
7
Bitcoin’deki sert düşüşün yankıları konuşulmaya devam ederken ünlü analist Nicholas Merten Bitcoin’deki düşüşünün uzun sürmesinin ve kurumsal yatırımcıların fiyatı tutmamasının nedenlerini açıkladı. Analist Merten, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin fiyatı devamlı yükselteceği anlatısının çok gerçekçi olmadığını düşünüyor. Analist, kurumsal ilgilinin Bitcoin için kesinlikle bir yükseliş sinyali olduğuna inansa da bunun abartılmaması gerektiğini ifade ediyor. “Kurumsal
Kurumsal-Yatirimcilarin-Bitcoine-BTC-Olan-Ilgisi-Bitti-Mi-Kimse-Duseni.jpg

Bitcoin’deki sert düşüşün yankıları konuşulmaya devam ederken ünlü analist Nicholas Merten Bitcoin’deki düşüşünün uzun sürmesinin ve kurumsal yatırımcıların fiyatı tutmamasının nedenlerini açıkladı.

Analist Merten, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisinin fiyatı devamlı yükselteceği anlatısının çok gerçekçi olmadığını düşünüyor. Analist, kurumsal ilgilinin Bitcoin için kesinlikle bir yükseliş sinyali olduğuna inansa da bunun abartılmaması gerektiğini ifade ediyor.

“Kurumsal yatırımcılar Bitcoin için süper döngüye neden olacaklar” anlatısı gerçekçi değil. Evet kesinlikle buna maruz kalma konusunda hevesliler ve bu fiyata olumlu yansıyor. Ancak 1 yıl içerisinde 8.000$’dan 10.000$’dan çantalarını doldurabilecekken bugün bunun 7 katına almaya istekli değiller. Henüz bir Bitcoin için 65000$ ödemek istemiyorlar. İlgi henüz bu seviyede değil.”

Bitcoin’i ve kripto paraları sevdiğini ifade eden Merten, ilerleyen süreçte çok daha yüksek seviyelerin görüleceğine inanıyor. Ancak analiste göre, kurumsal yatırımcılar bir malı ucuzdan almayı sevdikleri için fiyatın kısa sürede bu kadar yükselmesi iştahlarını kapatıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment