Küresel Piyasalarda Risk İştahı Azaldı! Bitcoin’e (BTC) Etkisi Ne Olacak?

Küresel Piyasalarda Risk İştahı Azaldı! Bitcoin’e (BTC) Etkisi Ne Olacak?

Bitcoin
Mayıs 11, 2021 tarafından kointas
20
Bitcoin’de dünkü düşüşü tetikleyen ABD hisse senedi piyasaları bugün de kırmızı bir açılış yaptı. Teknoloji hisselerinin ağırlıkta olduğu Nasdaq 18 Mart’tan bugüne kadar en büyük günlük kaybını dün yaşadı ve %2.5 oranında geri çekildi. Bu sert hareketten etkilenen Bitcoin de 53400$’a kadar sert bir düşüş yaşamıştı. Bugün ABD vadeli işlemlerinde yine satıcılı bir seyir var.
Devlet-Destekli-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Borsasi-Geliyor.jpg

Bitcoin’de dünkü düşüşü tetikleyen ABD hisse senedi piyasaları bugün de kırmızı bir açılış yaptı. Teknoloji hisselerinin ağırlıkta olduğu Nasdaq 18 Mart’tan bugüne kadar en büyük günlük kaybını dün yaşadı ve %2.5 oranında geri çekildi.

Bu sert hareketten etkilenen Bitcoin de 53400$’a kadar sert bir düşüş yaşamıştı.

Bugün ABD vadeli işlemlerinde yine satıcılı bir seyir var. En yüksek kayıp %2 ile yine Nasdaq’ta.

ABD’deki satıcılı seyir tüm piyasaları etkiledi. Bist100’de dahil olmak üzere Avrupa borsalarındaki satışların hızlandığı gözlendi.

ABD’li teknoloji hisselerine gelen sert satışlar küresel piyasaları etkilemeye devam ederken Bitcoin de bu düşüş trendinden etkileniyor.

Öte yandan geleneksel piyasalardaki korku ve belirsizliği ölçen CBOE Volatility endeksi %15 oranında yükseldi.

Uzmanlar Nasdaq’taki satış baskısının artmasının Bitcoin’i yeniden etkileyebileceğini ifade ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment