Kripto Para Sektöründe Devasa Vurgun: 3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Nerede?

Kripto Para Sektöründe Devasa Vurgun: 3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Nerede?

Bitcoin
Haziran 24, 2021 tarafından kointas
13
Africrypt platformunun arkasındaki iki Güney Afrikalı kardeş Ameer ve Raees Cajee, 3,6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) vurgunu yapmakla suçlanıyor. Kardeşler, klasik bir ponzi şeması oluşturarak inanılmaz miktarda BTC topladı ve işin sonunda hacklenme bahanesi ile durumun içerisinden kurtulmaya çalıştı. 3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin, Kardeşlerin Elinde Miktar 3,6 milyar dolara tekabül ettiği için bu olay Güney
Kripto-Para-Sektorunde-Devasa-Vurgun-36-Milyar-Dolarlik-Bitcoin-BTC.jpg

Africrypt platformunun arkasındaki iki Güney Afrikalı kardeş Ameer ve Raees Cajee, 3,6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) vurgunu yapmakla suçlanıyor. Kardeşler, klasik bir ponzi şeması oluşturarak inanılmaz miktarda BTC topladı ve işin sonunda hacklenme bahanesi ile durumun içerisinden kurtulmaya çalıştı.

3,6 Milyar Dolarlık Bitcoin, Kardeşlerin Elinde

Miktar 3,6 milyar dolara tekabül ettiği için bu olay Güney Afrika’nın en büyük Bitcoin vurgunu olarak tarihe geçti. Aslında bunun neredeyse dünyanın en büyük vurgunlarından birisi olabileceği konuşulmakta. Yatırımcılara ciddi kazançlar sunan iki kardeş, bu sayede 69.000 BTC toplamayı başardı.

İki kardeş, işlerin zora bindiği anlarda ödemelerde gecikmeler yaparken daha sonra ise platformun hacklendiğini ve fonların tamamen kaybolduğunu açıkladı. Aralarında Güney Afrika’nın varlıklı insanlarının da bulunduğu mağdurlar ise buna karşı harekete geçerek bir hukuk firması ile anlaştı. Şirketin tam da hacklenme duyurusunu yaptığı an cüzdanlarında neredeyse 4 milyar dolarlık Bitcoin tuttuğu biliniyor.

Afrikalı kardeşler ise mağdurların yetkililerle geçmesini geciktirmeye çalışarak bunu yapanların fonlarının geç verilebileceğini ifade etti. Yatırımcılar ise Hanekom Attorneys şirketi ile anlaşarak süreci yargıya taşıdı. Ülkenin ulusal polis kuvveti de anında bu olaya atandı ve yetkililer direkt olarak kripto para borsaları ile iletişime geçerek Afrikalı kardeşlerin fonları ele geçirmesini engellemeye çalıştı. BTC’lerin ise takibi imkansız kılacak bazı uygulamalar ile gönderildiği ortaya çıktı. Şirketin internet sitesi de bu esnada kapatıldı.

Şu an yargı süreci devam ediyor ve kardeşlerin nasıl bir ceza alacağı merakla bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment