Kripto Para Saldırılarında Bir Numaralı Ülke Belli Oldu!

Kripto Para Saldırılarında Bir Numaralı Ülke Belli Oldu!

Bitcoin
Haziran 14, 2021 tarafından kointas
13
Kripto para birimlerine olan yoğun ilgi ve talep, doğal olarak saldırıların da önünü açtı . Siber güvenlik şirketi ESET, yayınladığı son araştırmasında kripto para sektöründeki saldırıların artışına dikkat çektikten sonra, bu konuda zirveyi hangi ülkelerin çektiğini de duyurdu. Slovakya merkezli internet güvenlik şirketi, kripto paraların popülerliği artarken bunlara yönelik saldırıların ve kötü amaçlı kişilerin sayısının
Kripto-Para-Saldirilarinda-Bir-Numarali-Ulke-Belli-Oldu.png

Kripto para birimlerine olan yoğun ilgi ve talep, doğal olarak saldırıların da önünü açtı . Siber güvenlik şirketi ESET, yayınladığı son araştırmasında kripto para sektöründeki saldırıların artışına dikkat çektikten sonra, bu konuda zirveyi hangi ülkelerin çektiğini de duyurdu.

Slovakya merkezli internet güvenlik şirketi, kripto paraların popülerliği artarken bunlara yönelik saldırıların ve kötü amaçlı kişilerin sayısının da arttığına vurgu yaptı. Kötü amaçlı yazılımların ve fidye saldırılarının artış konusunda başı çektiği belirtilirken bu konudan en çok muzdarip olan ülkenin ise Rusya olduğu açıklandı. Kripto para madencileri ise saldırıların hedefindeki ana grup olarak kaldı.

Kripto Para Saldırılarında Lider Rusya

ESET’in dünya çapında yaptığı araştırma sonucunda kripto para saldırılarına en çok maruz kalan ülkenin yüzde 8,9 oran ile Rusya olduğu görüldü. Rusya’dan sonra Tayland ve Peru geliyor. Ocak ve Nisan 2021 tarihleri arasında ESET’in müşterilerinin kullandığı cihazlara yapılan saldırılarda en çok bulunan ülkelerin ise Rusya, Japonya, Peru, Polonya ve Fransa olduğu ortaya çıktı. Tabii ki bu durum ilgili anti-virüs programını kullanan ülkelere göre de değişebilmekte.

ESET’in araştırma birimi başkanı ise konu hakkında yaptığı açıklamada özellikle fidye yazılımı saldırılarının arttığına dikkat çekti. Bu saldırı, kullanıcının bilgisayarındaki her şeyi kilitleyen bir yazılımın yüklenmesi ile başlıyor ve gerekli kripto para fidyesi yollanmadan kilit açılmıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment