Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin, Altına Alternatif Olabilir mi?

Kıdemli Analist Açıkladı: Bitcoin, Altına Alternatif Olabilir mi?

Bitcoin
Şubat 28, 2021 tarafından kointas
22
Kurumsal yatırımcılar olarak bunun dijital altın olup olmayacağını henüz bilmiyoruz.
1613055611_Bitcoin-BTC-Icin-Altin-Kesisim-Sinyali-2021-Yukselisle-mi-Gececek.jpg

Bitcoin (BTC) fiyatının yaşadığı sert düşüş, bunun dijital altın statüsünün sarsılmasına yol açtı. Lider kripto para birimi 58.000 dolara kadar çıkarken bunun dijital altın olabileceği söylentileri hiç olmadığı kadar artarken, düşüşte ise eleştirilerin sayısı arttı.

Bridgewater Analistinden Bitcoin Yorumu

Bridgewater Associates’in yatırım danışmanı Rebecca Patterson ise bu konuda önemli bir açıklamada bulundu. Patterson, Bitcoin’in iddia edildiği gibi uzun vadede alternatif bir para birimi olmayacağını vurguladı. Bunun dijital altın veya altına bir alternatife olabileceğini ifade eden Petterson, bu konuda kıyaslama yapmanın daha doğru olduğunu vurguladı.

Bitcoin’i altına alternatif olarak nitelendiren Patterson, bu konuda şu açıklamada bulundu:

Kurumsal yatırımcılar olarak bunun dijital altın olup olmayacağını henüz bilmiyoruz. Zamanla bu olabilir ancak henüz bu güvene ulaşıldığını söylemek mümkün değil. Bu da bizim müşterilerimizin buna sahip olup olmaması durumunu değiştiriyor.”

Dünyanın en büyük fonlarından birisi olan Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio da kısa süre önce lider kripto para birimi Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Dalio, Bitcoin hakkında yaptığı eleştiriler yüzünden ise tepki çekmişti.

Patterson bu açıklamalara dikkat çekerek Ray Dalio’nun BTC’nin mevcut volatilitesi nedeniyle hala yatırım yapmadığını da belirtti. Bitcoin’in tek bir tweet ile %10 değişim yaşayabilmesi, ünlü fon yöneticisine göre tam olarak değer saklama aracı tanımına uymuyor. Kurumsal yatırımcılar da bu konuda daha fazla netlik bekliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment