Kanadalı Otomobil Bayisi Bitcoin (BTC) ve Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek!

Kanadalı Otomobil Bayisi Bitcoin (BTC) ve Kripto Para ile Ödeme Kabul Edecek!

Bitcoin
Mart 2, 2021 tarafından kointas
23
Bitcoin’de kurumsal benimsemenin artması diğer şirketleri ve girişimcileri de cesaretlendiriyor. Kanada merkezli otomobil bayisi HGreg, hem Kanada hem de ABD’deki şubelerinde sıfır ve 2.el otomobiller için kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. HGreg başkanı John Hairabedian konuya ilişkin şunları aktardı: “Müşterilerimizin alışveriş deneyimini sürekli geliştirme ve iyileştirme arzumuz cesur kararlar vermemiz için bize
Kanadali-Otomobil-Bayisi-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-ile-Odeme.png

Bitcoin’de kurumsal benimsemenin artması diğer şirketleri ve girişimcileri de cesaretlendiriyor.

Kanada merkezli otomobil bayisi HGreg, hem Kanada hem de ABD’deki şubelerinde sıfır ve 2.el otomobiller için kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceğini duyurdu.

HGreg başkanı John Hairabedian konuya ilişkin şunları aktardı:

“Müşterilerimizin alışveriş deneyimini sürekli geliştirme ve iyileştirme arzumuz cesur kararlar vermemiz için bize ilham veriyor. Onlara daha çeşitli ödeme yöntemleri sunmak da bunun bir parçası.

Bugün bu noktada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Teknolojinin ön saflarında yer alarak müşterilerimize başka bir ödeme seçeneği sunuyoruz. Ayrıca bazı varlıklarımızın kripto para biriminde tutulmasının avantajlı olacağına da inanıyoruz. “

Şirket satın alma sürecini basitleştirerek bu hizmeti daha sade şekilde sunmayı planlıyor. Yapılan açıklamaya göre hali hazırda kripto para birimi ile ödeme işlemleri gerçekleştirildi ve testler başarıyla tamamlandı.

Yapılan açıklamaya göre şirket araç satışlarından elde ettiği gelirlerin bir kısmını Bitcoin ve kripto para olarak tutacak.

Şirketin hem ABD’de hem Kanada’da toplam 30 adet otomobil bayisi bulunuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment