JP Morgan’ın Son Bitcoin (BTC) Raporu Korkuttu! “Ralli Sürdürülebilir Değil”

JP Morgan’ın Son Bitcoin (BTC) Raporu Korkuttu! “Ralli Sürdürülebilir Değil”

Bitcoin
Şubat 17, 2021 tarafından kointas
35
Daha önce bir çok defa Bitcoin’i balon olmakta suçlayan Jp Morgan fikrini değiştirmiş ve Bitcoin için 2021 yılı fiyat tahminini 146.000$ olarak açıklamıştı. Bitcoin’in her hareketini takip eden ve yatırımcılarına raporlar sunan Jp Morgan analistlerine göre Bitcoin’deki ralli sürdürülebilir değil. Bitcoin’deki artan volatilitenin ralliyi tehdit ettiğini düşünen analistler, daha uzun süreli bir ralli için yüksek
JP-Morganin-Son-Bitcoin-BTC-Raporu-Korkuttu-Ralli-Surdurulebilir-Degil.jpg

Daha önce bir çok defa Bitcoin’i balon olmakta suçlayan Jp Morgan fikrini değiştirmiş ve Bitcoin için 2021 yılı fiyat tahminini 146.000$ olarak açıklamıştı.

Bitcoin’in her hareketini takip eden ve yatırımcılarına raporlar sunan Jp Morgan analistlerine göre Bitcoin’deki ralli sürdürülebilir değil.

Bitcoin’deki artan volatilitenin ralliyi tehdit ettiğini düşünen analistler, daha uzun süreli bir ralli için yüksek volatilitenin azalması gerektiğini düşünüyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler Bitcoin’de yüksek oynaklık azalmadığı sürece rallinin 50.000$ üzerinde devam etmeyeceğini düşünüyor.

Jp Morgan’ın raporunda kurumsal yatırımcılardan Bitcoin’e giren paraya ilişkin de bir bilgi paylaşıldı. Rapora göre, son 5 ayda piyasa değeri 700 milyar dolar artan Bitcoin’e kurumsal yatırımcıların katkısı sadece 11 milyar dolar.

Sınırlı arz ve bireysel yatırımcı talebinin fiyatı hala yukarı itebileceğini düşünen analistler Ocak ayından sonra fiyatı yükselten spekülatif olaylara karşı dikkatli olmak gerektiği hususunda uyardı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment