JP Morgan’ın Bitcoin Grafiği Korkuttu! “2017 Çöküşüne Çok Benziyor!”

JP Morgan’ın Bitcoin Grafiği Korkuttu! “2017 Çöküşüne Çok Benziyor!”

Bitcoin
Mayıs 25, 2021 tarafından kointas
15
Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşadığı büyük düşüşlerin etkisinden çıkmaya çalışıyor. Gelen olumsuz haberlerin etkisiyle Bitcoin’deki düşüşlerin sertleştiğini ve birçok hareketli ortalamanın kırılarak fiyatın 30.000$’a kadar gerilediğini gördük. Bu, Bitcoin için zirve seviyelerden %53’lük bir düzeltme anlamına geliyor. JP Morgan son raporunda kripto para piyasasının bu devasa düzeltmeye rağmen “sağlıklı” kaldığını belirtti. Bloomberg’in haberine göre konu olan
1618760039_Bitcoindeki-BTC-Dususe-Iliskin-Spekulasyonlar-Devam-Ediyor-2017-Yilinda-Benzer.jpg

Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşadığı büyük düşüşlerin etkisinden çıkmaya çalışıyor. Gelen olumsuz haberlerin etkisiyle Bitcoin’deki düşüşlerin sertleştiğini ve birçok hareketli ortalamanın kırılarak fiyatın 30.000$’a kadar gerilediğini gördük. Bu, Bitcoin için zirve seviyelerden %53’lük bir düzeltme anlamına geliyor.

JP Morgan son raporunda kripto para piyasasının bu devasa düzeltmeye rağmen “sağlıklı” kaldığını belirtti. Bloomberg’in haberine göre konu olan bu raporda son düşüş Mart 2020’den sonraki en büyük çöküş olarak nitelendirildi.

JP Morgan analistlerinden Josh Younger tarafından kaleme alınan raporda büyük tasfiyelerden sonra kripto para piyasalarının derinliğinin azaldığı ifade edildi.

Raporda bu düşüş sonrası oluşan teknik görüntünün 2017-2018 yıllarındaki düşüşlere çok benzediği de vurgulandı.

Her ne kadar teknik olarak 2018 yılındaki ayı piyasasına giriş bölgesine benzer bir konumda olduğumuz görülüyor olsa da, Bloomberg analisti Joe Weisenthal artan kurumsal benimsemenin ayı döngüsüne girişi engelleyebileceğini ifade etti.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’deki döngüyü yeniden boğaya çevirebilecek mi hep beraber göreceğiz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment