JP Morgan’dan Bitcoin Raporu: “Artık Eskisi Kadar Rağbet Görmüyor, Fiyatlar Daha da Düşecek!”

JP Morgan’dan Bitcoin Raporu: “Artık Eskisi Kadar Rağbet Görmüyor, Fiyatlar Daha da Düşecek!”

Bitcoin
Haziran 27, 2021 tarafından kointas
42
Yatırımcılarının yüzünü güldürüp güzel bir yükseliş yaşayarak 60 bin doları aşan ancak son zamanlardaki olumsuz gelişmeler neticesinde söz konusu ATH’nin yarısının da altında bir değere gerileyen Bitcoin için düşük fiyat senaryoları gelmeye devam ediyor. An itibarı ile 32.580 dolardan işlem gören BTC, kimilerine göre ayı sezonu içerisindeyken kimilerine göre boğa sezonuna devam etmeye hazırlanıyor. Michael
Jp-Morgandan-Bitcoin-BTC-ve-Tesla-Yorumu-Bosuna-Heveslenmeyin.jpg

Yatırımcılarının yüzünü güldürüp güzel bir yükseliş yaşayarak 60 bin doları aşan ancak son zamanlardaki olumsuz gelişmeler neticesinde söz konusu ATH’nin yarısının da altında bir değere gerileyen Bitcoin için düşük fiyat senaryoları gelmeye devam ediyor.

An itibarı ile 32.580 dolardan işlem gören BTC, kimilerine göre ayı sezonu içerisindeyken kimilerine göre boğa sezonuna devam etmeye hazırlanıyor. Michael Saylor gibi Bitcoin destekçileri (kendisi en son 489 milyon dolar değerinde BTC satın aldı) ya da MicroStrategy gibi dev şirketler (bir hafta önce 500 milyon dolarlık BTC alımı gerçekleştirdi) Bitcoin’e olan inançlarını sürdürürlerken finansal hizmet devi JPMorgan’dan yatırımcıları telaşa sürükleyebilecek bir haber geldi.

Yayımladıkları son raporla Bitcoin’in daha da aşağıdaki seviyeleri göreceği tahmininde bulunan JPMorgan cephesi, 23 bin dolarlık fiyat tahminiyle iddialı bir yorumda bulundu.

MicroStrategy’nin aksine artık birçok önde gelen şirket Bitcoin alımından uzak duruyor. Bunun sonucu olarak da fiyattaki düşüş kaçınılmaz hale geliyor. Bu tür büyük kurumlar Bitcoin’i yeterince cazip bulmadıkları için alım yapmaya yanaşmıyor, yeni alımlar için çok daha düşük seviyeleri bekliyorlar.

Lider kripto para biriminin en fazla 35 bin doları göreceğini iddia eden JP Morgan analistleri aslında bundan bir süre önce lider kripto para birimi için 146 bin ve 130 bin dolarlık fiyat hedefleri koymuştu ancak yatırımcılara yönelik yayımladıkları bu son raporda olumsuz bir tablo çizdiler.

Bu ayın başından beri Bitcoin ile ilgili olumsuz fiyat raporları hazırlayan şirket, bakalım bu kötümser tavrını daha ne kadar sürdürecek?

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment