Jp Morgan’a Göre Bitcoin’in (BTC) Fiyatı Şişirildi Gerçek Değeri 25.000$

Jp Morgan’a Göre Bitcoin’in (BTC) Fiyatı Şişirildi Gerçek Değeri 25.000$

Bitcoin
Şubat 21, 2021 tarafından kointas
40
  Bitcoin 60.000$ sınırına dayanmışken Jp Morgan’dan fiyat konusunda yine kötümser bir analiz geldi. ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan Jp Morgan analistleri Bitcoin fiyatının aşırı şişirildiğini düşünüyor. Balon Demek İçin Erken Bankanın kripto paralara ilişkin son raporu 18 Şubat tarihinde yayınlandı. Bitcoin’i balon olarak görmeyen analistler tarihsel olarak bakıldığı zaman geçmişte balon olarak
Jp-Morgandan-Bitcoin-BTC-ve-Tesla-Yorumu-Bosuna-Heveslenmeyin.jpg

 

Bitcoin 60.000$ sınırına dayanmışken Jp Morgan’dan fiyat konusunda yine kötümser bir analiz geldi. ABD’nin en büyük bankaları arasında yer alan Jp Morgan analistleri Bitcoin fiyatının aşırı şişirildiğini düşünüyor.

Balon Demek İçin Erken

Bankanın kripto paralara ilişkin son raporu 18 Şubat tarihinde yayınlandı. Bitcoin’i balon olarak görmeyen analistler tarihsel olarak bakıldığı zaman geçmişte balon olarak nitelendirilen bir çok varlığın uzun yıllar sonra bile değerini koruduğunun altı çizildi.

Bitcoin’in spekülatif bir balon olup olmadığını karar vermek için erken olduğunu düşünen analistler; “bugünün balonu, yarının inovasyonu olabilir.” dedi.

Hakkı 25.000$

Rapora göre Bitcoin’in altın ile mücadelesi devam edecek. Altına alternatif bir para birimi olma yolunda ilerleyen Bitcoin, altının piyasa değerine ulaştığında 146.000$’a ulaşması bekleniyor. Bunun olması için daha fazla kurumsal yatırımcının piyasaya geçiş yapması gerekiyor.

Analistlere göre Bitcoin mevcut piyasa koşullarında 57.000$ üzerindeki fiyatıyla aşırı değerli durumda. Bitcoin’in şuan ki gerçek değerinin 25.000$ seviyelerinde olduğunu düşünen analistler, taban fiyat olarak da 11.000$’lık madencilik maliyetini işaret ediyor.

Raporda Tether’e yönelik piyasada var olan korkuya da değinildi ve bu durumun finansal bir risk doğurduğu vurgulandı.

“USDT’ye olan ani bir güven kaybı muhtemelen en büyük likidite havuzlarına erişimi tehlikeye atacak ve ciddi bir likidite şoku yaratacaktır”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment