JP Morgan Son Raporunda Uyardı “Bitcoin’de Ayı Sinyalleri Var”

JP Morgan Son Raporunda Uyardı “Bitcoin’de Ayı Sinyalleri Var”

Analizler
Haziran 10, 2021 tarafından kointas
42
Bitcoin hafta içerisinde gelen pozitif haberlere tepki vermeye başladı. El Salvador’un Bitcoin’e olan ilgisini artırması ve bazı yatırım şirketlerinin Bitcoin fonu başlatacağına ilişkin açıklamaları Bitcoin boğalarını hareketlendirdi. Günlük MA 20 Kırıldı Dün %12 oranında yükselen Bitcoin’de önemli bir eşik olan günlük MA20 kırıldı. Şu sıralar bu bölgede tutunmaya çalışan Bitcoin’de 36650$ seviyesi kritik öneme sahip.
124-Yillik-Trend-Ayi-Piyasasi-Sinyali-Veriyor-Bitcoine-BTC-Etkisi.jpg

Bitcoin hafta içerisinde gelen pozitif haberlere tepki vermeye başladı. El Salvador’un Bitcoin’e olan ilgisini artırması ve bazı yatırım şirketlerinin Bitcoin fonu başlatacağına ilişkin açıklamaları Bitcoin boğalarını hareketlendirdi.

Günlük MA 20 Kırıldı

Dün %12 oranında yükselen Bitcoin’de önemli bir eşik olan günlük MA20 kırıldı. Şu sıralar bu bölgede tutunmaya çalışan Bitcoin’de 36650$ seviyesi kritik öneme sahip. Fiyatı bu bölgeye çıkarmayı başaran boğalar, bu seviyeyi koruyabilecek mi takip ediyor olacağız.

JP Morgan analistleri Bitcoin boğalarından pek emin değil. Bankanın analistleri tarafından kaleme alınan ve müşterilerine gönderilen son Bitcoin raporunda son haftalarda yaşanan düşüşlerin ayı piyasasına ilişkin bir sinyal olduğu belirtildi. Bitcoin hakimiyetindeki eğilimin de bunu desteklediği belirtildi.

Vadeli İşlemlerdeki Gerileme Tehlikeli

Nikolaos Panigirtzoglou ve ekibi tarafından kaleme alınan raporda spot fiyatın vadeli piyasalardaki fiyatların üzerine olduğu belirtilerek, vadeli işlemlerdeki bu gerilemeye dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Analistler Bitcoin’de yönün belli olması için yeni bir katalizöre ihtiyaç olduğunu, bu katalizörün olumlu veya olumsuz olmasına göre fiyatın bir yöne kırılacağını düşünüyor.

“Nisan ayında 65.000$’dan yaşanan sert düşüşler sonrası Bitcoin 30.000$ ile 40.000$ aralığına geldi. Şimdi bu bölgedeki kırılımı gerçekleştirecek yeni bir katalizör bekleniyor.”

JPM analistleri vadeli işlem piyasalarında yaşanan düşüşün CME borsasında listelenen Bitcoin sözleşmelerine olan ilginin azalmasından kaynaklandığını düşünüyor. Bu durumun kurumsal yatırımcılardan gelen Bitcoin talebinde bir zayıflama olduğunun göstergesi olduğu değerlendiriliyor.

Raporda, Bitcoin vadeli işlem eğrisinin 2018 yılında başlayan ayı piyasası boyunca da düşüş eğilimi gösterdiği belirtiliyor.

JP Morgan stratejistlerine göre Bitcoin’de ayı piyasası bitti demek için Bitcoin hakimiyetinin %50’nin üzerine çıkması gerekiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment