Joe Biden’ın Vergi Önerileri Sonrası Bitcoin (BTC) Geriledi! Açıklamada Neler Var?

Joe Biden’ın Vergi Önerileri Sonrası Bitcoin (BTC) Geriledi! Açıklamada Neler Var?

Bitcoin
Mayıs 20, 2021 tarafından kointas
18
ABD Hazine Bakanlığı tarafından Joe Biden’ın vergi açığını kapatmak için sunduğu vergi uyum önerilerine ilişkin bir rapor yayınlandı. Raporda kripto paralar ile ilgili bir bölümler de yer aldı. Öneride kripto para borsalarının alım satımlarına ilişkin brüt makbuzları bildirme şartının getirilmesinin hedeflendiği de belirtildi. Kripto para birimleri vergi kaçakçılığı için “önemli bir endişe kaynağı” olarak nitelendirildi.
Joe-Bidenin-Vergi-Onerileri-Sonrasi-Bitcoin-BTC-Geriledi-Aciklamada-Neler.jpg

ABD Hazine Bakanlığı tarafından Joe Biden’ın vergi açığını kapatmak için sunduğu vergi uyum önerilerine ilişkin bir rapor yayınlandı.

Raporda kripto paralar ile ilgili bir bölümler de yer aldı.

Öneride kripto para borsalarının alım satımlarına ilişkin brüt makbuzları bildirme şartının getirilmesinin hedeflendiği de belirtildi.

Kripto para birimleri vergi kaçakçılığı için “önemli bir endişe kaynağı” olarak nitelendirildi.

“Kripto para birimi vergi kaçaklığı da dahil olmak üzere yasadışı faaliyetleri önemli ölçüde kolaylaştırarak önemli bir tespit sorunu oluşturuyor.”

Fiat para birimi işlemleri için hali hazırda var olan 10.000$ üzerindeki işlemleri bildirme yükümlülüğünün, kripto para kabul eden işletmeleri kapsaması da önerildi.

Teklifin 2023’de yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Raporun yayınlanmasının ardından Bitcoin 41500$’dan 38.000$’a kadar geri çekildi.

Bu gelişmeden önce Günlük MA 200’ün (39900$) üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, haber sonrası tekrar bu seviyesinin altın geri çekildi. Uzmanlar Bitcoin günlük kapanışını bu seviyenin altında yapması  durumunda düşüşlerin derinleşebileceğini ifade ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment