Joe Biden, G-7 Zirvesinde Kripto Para Saldırılarını Konuşacak

Joe Biden, G-7 Zirvesinde Kripto Para Saldırılarını Konuşacak

Bitcoin
Haziran 8, 2021 tarafından kointas
13
ABD‘nin çiçeği burnunda başkanı Joe Biden, henüz kripto para sektörü ile ilgili önemli bir açıklama yapmasa da bu durumu yakında bozabilir. Joe Biden, Kripto Para Fidye Saldırıları Hakkında Açıklama Yapacak ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, 7 Haziran tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında Colonial Pipeline şirketinin uğradığı Bitcoin fidye saldırısını ele aldı. FBI ile yapılan operasyon
Son-Dakika-Joe-Biden-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Regulasyonlari.jpg

ABD‘nin çiçeği burnunda başkanı Joe Biden, henüz kripto para sektörü ile ilgili önemli bir açıklama yapmasa da bu durumu yakında bozabilir.

Joe Biden, Kripto Para Fidye Saldırıları Hakkında Açıklama Yapacak

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, 7 Haziran tarihinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında Colonial Pipeline şirketinin uğradığı Bitcoin fidye saldırısını ele aldı.

FBI ile yapılan operasyon kapsamında petrol boru hattı şirketinin ödediği BTC fidyesinin büyük bir kısmı tekrar ele geçirildi. Ancak bu sorun Sullivan’a göre hala devam ediyor ve ulusal güvenliği tehdit ediyor. Önemli altyapı tesislerini hedef alan saldırganların kripto paraları da buna araç olarak kullandığını belirten Sullivan, Joe Biden’ın bu konuyu ele alacağını ifade etti.

Sullivan, bu hafta sonu Birleşik Krallık’ta gerçekleştirilecek G-7 zirvesinde kripto paraların konuşulacağını da böylece belli etmiş oldu.

Sullivan bu konunun artık öncelikli hale geleceğini ve G-7 zirvesinde de Biden’ın buna yönelik açıklamalar yapacağını belirterek bütün ilgiyi buraya çekti.

Kripto para piyasası ise tam olarak bu açıklamalardan sonra sert düşerek kayıpların artmasına yol açtı. Bitcoin 24 saatlik zaman diliminde yüzde 9 değer kaybederek 32.000 dolar seviyesine çakıldı.Kripto para piyasasının geneli de yüzde 10 ve üzeri düşüş yaşayarak bu haberin olumsuz etkilerini ortaya koydu.

Biden’ın açıklamalarının belirsizliği ise şu an bu düşüşün yaşanmasının temel sebebi olarak ortaya konabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment