Japonya Merkez Bankası Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu!

Japonya Merkez Bankası Başkanı Bitcoin Hakkında Konuştu!

Bitcoin
Mayıs 28, 2021 tarafından kointas
17
Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler sonrası bir koro halinde uyarılar ve açıklamalar gelmeye başladı. Bitcoin’i kötüleme kervanına en son Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda katıldı. Perşembe günü katıldığı bir röportajda Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuşan Kuroda, “işlemlerin çoğu spekülatif ve volatilite olağanüstü yüksek” dedi. Bitcoin’in bir değişim aracı olarak misyonunu yerine getiremediğine de değinen
Japonya-Merkez-Bankasi-Baskani-Bitcoin-Hakkinda-Konustu.jpg

Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler sonrası bir koro halinde uyarılar ve açıklamalar gelmeye başladı. Bitcoin’i kötüleme kervanına en son Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda katıldı.

Perşembe günü katıldığı bir röportajda Bitcoin ve kripto paralar hakkında konuşan Kuroda, “işlemlerin çoğu spekülatif ve volatilite olağanüstü yüksek” dedi.

Bitcoin’in bir değişim aracı olarak misyonunu yerine getiremediğine de değinen başkan “Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanımı oldukça sınırlı” dedi.

Bitcoin’i Neden Sevmiyorlar?

Merkez Bankası Başkanları Bitcoin’i kendilerine rakip olarak gördükleri için sevmiyor olabilirler. Zira Bitcoin ülkelerin kontrolünde olan tüm rezerv para birimlerine tepki olarak doğmuş bir para birimidir. Ülkeler Bitcoin’i yasaklamanın bir yolu olmadığının farkındalar. Ancak kendi finansal sistemlerini tehdit eden bu devrimi engellemenin de bir yolunu arıyorlar.

FED Başkanı Jerome Powell, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Avrupa Merkez Bankasının üst düzey yöneticileri her fırsatta Bitcoin’i kötülemeye devam ediyor. Eleştirilerin genel olarak Bitcoin’in piyasa oynaklığı üzerine kurulu olduğu görülüyor.

Uzmanlar Bitcoin’in henüz erken aşamalarında olduğumuzu, olgunlaşmakta olan bir para biriminin bu derece oynak olmasının kabul edilebilir olduğunu ifade ediyor. Bitcoin’in benimsenme ve kabullenme hızı arttıkça volatilitenin de azalması bekleniyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment