İngiltere “Bitcoin Alma Zamanı” Reklamlarını Yasakladı!

İngiltere “Bitcoin Alma Zamanı” Reklamlarını Yasakladı!

Bitcoin
Mayıs 26, 2021 tarafından kointas
16
Bitcoin tarihinde sık sık karşılaştığımız yasak furyası yeniden canlandı. Çin ve İran kripto para madencilerine yönelik yasaklayıcı tedbirler getirirken İngiltere’de reklamları yasakladı. İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA) son dönemde moda olan  “şimdi Bitcoin alma zamanı” reklamlarını yasakladığını duyurdu. Bitcoin ve kripto para alım-satım platformu Luno tarafından yayınlanan reklamlarda “Bitcoin’i yer altında görüyosanız, satın alma zamanı”
Ingiltere-Bitcoin-Alma-Zamani-Reklamlarini-Yasakladi.jpg

Bitcoin tarihinde sık sık karşılaştığımız yasak furyası yeniden canlandı. Çin ve İran kripto para madencilerine yönelik yasaklayıcı tedbirler getirirken İngiltere’de reklamları yasakladı.

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA) son dönemde moda olan  “şimdi Bitcoin alma zamanı” reklamlarını yasakladığını duyurdu.

Bitcoin ve kripto para alım-satım platformu Luno tarafından yayınlanan reklamlarda “Bitcoin’i yer altında görüyosanız, satın alma zamanı” şeklinde ifadeler yer alıyordu. ASA bu ifadeleri sorumsuzca bulduğunu ifade etti.

Deneyimsiz yatırımcılar için yanıltıcı ve ifadeler içeren reklamların yasaklanmasına gerekçe olarak “Luno aracılığıyla Bitcoin yatırımı yapmanın basit ve kolay olduğunu sorumsuzca öne sürdüler. Reklamlara muhatap olan insanların genel olarak bu konuda deneyimsiz olduğunu fark ettik” ifadeleri kullanıldı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment