HSBC’den Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi!

HSBC’den Bitcoin (BTC) Açıklaması Geldi!

Bitcoin
Mayıs 24, 2021 tarafından kointas
15
Çok iyi bir 2020 ve 2021 yılı geçiren Bitcoin’de kurumsal benimsemenin artması beraberinde bankaları da bu alana sürükledi. ABD’li pek çok banka artan müşteri taleplerini karşılamak için Bitcoin’e yönelik ticaret hizmetleri çıkarmaya başladı. Ancak herkes bu trendin sağlıklı bir trend olduğunu düşünmüyor. İngiliz banka devi HSBC’nin CEO’su Noel Quinn Bitcoin ve kripto para hizmeti sunmayı
HSBCden-Bitcoin-BTC-Aciklamasi-Geldi.jpg

Çok iyi bir 2020 ve 2021 yılı geçiren Bitcoin’de kurumsal benimsemenin artması beraberinde bankaları da bu alana sürükledi. ABD’li pek çok banka artan müşteri taleplerini karşılamak için Bitcoin’e yönelik ticaret hizmetleri çıkarmaya başladı.

Ancak herkes bu trendin sağlıklı bir trend olduğunu düşünmüyor. İngiliz banka devi HSBC’nin CEO’su Noel Quinn Bitcoin ve kripto para hizmeti sunmayı düşünmediklerini açıkladı. Bu açıklama HSBC kanadından gelen ilk olumsuz açıklama değil. İngiliz devi daha önceki açıklamalarında da kripto paralara ve Bitcoin’e mesafeli duracağının sinyallerini vermişti.

Reuteurs’a konuşan Quinn; “Volatilite göz önüne alındığında, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e girmiyoruz. Müşterilerimiz Bitcoin’e yatırım yapmak istiyorsa, tabii ki yapabilirler. Ancak biz bunu müşterilerimize bir varlık sınıfı olarak tanıtmıyoruz” dedi.

Stabilcoinlerin gerçek dolar ile tam olarak desteklenip desteklenmediği hususunda iyimser olmadıklarını aktaran Quinn, rezerv sorunları ve erişilebilirlik ile ilgili kaygılar nedeniyle bu alana şüpheyle yaklaştığını ifade etti.

 

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment