Hindistan, Bitcoin ve Kripto Paralarını Satmaları Konusunda Büyük Fonları Zorluyor!

Hindistan, Bitcoin ve Kripto Paralarını Satmaları Konusunda Büyük Fonları Zorluyor!

Bitcoin
Şubat 22, 2021 tarafından kointas
21
  Son dönemde kripto paralara yönelik yasaklamalarla gündemden düşmeyen Hindistan’dan yine kötü haber var. Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu şirketlerin halka arzı sırasında bunu destekleyecek IPO organizatörlerinin (fon toplayıcıları) kripto para birimine sahip olmasını engellemeye hazırlanıyor. Economic Times’ın haberine göre komisyon halka arz organizatörlerinin kripto para birimine sahip olmaları durumunda onlar fon toplamaktan men
Hindistan-Bitcoin-ve-Kripto-Paralarini-Satmalari-Konusunda-Buyuk-Fonlari-Zorluyor.jpg

 

Son dönemde kripto paralara yönelik yasaklamalarla gündemden düşmeyen Hindistan’dan yine kötü haber var.

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu şirketlerin halka arzı sırasında bunu destekleyecek IPO organizatörlerinin (fon toplayıcıları) kripto para birimine sahip olmasını engellemeye hazırlanıyor.

Economic Times’ın haberine göre komisyon halka arz organizatörlerinin kripto para birimine sahip olmaları durumunda onlar fon toplamaktan men edebilecek.

Haberde fikri alınan bir menkul kıymet hukuku Avukatına göre komisyonun bu kararı yatırımcıları korumaya yönelik gibi görünüyor.

“Bu konuda Borsa komisyonuna hükümetten bir talimat gelmiş olabilir. Borsa Komisyonu, halka arzlardaki fon sağlayıcıların ülkede yasadışı kabul edilen bir varlığa sahip olmalarını yatırımcılar için risk olarak değerlendiriyor olabilir.”

Halka arzlarda görev alan organizatörlerin büyük yatırım şirketleri oldukları dikkate alındığında, büyük fon sahiplerinin ellerindeki kripto paraları satmak zorunda kalacaklarından endişe ediliyor.

Hindistan ülke genelinde kendi çıkaracağı dijital paranın kullanımını yaygınlaştırmak için yasakçı politikalarına devam ediyor. Son hamlesiyle büyük fonları köşeye sıkıştıran hükümet bu politikalarında başarılı olacak mı takip ediyor olacağız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment