Güney Kore’li Oyun Devi de Bitcoin (BTC) Satın Aldı: Buradan BTC Alınır mı?

Güney Kore’li Oyun Devi de Bitcoin (BTC) Satın Aldı: Buradan BTC Alınır mı?

Bitcoin
Nisan 28, 2021 tarafından kointas
3
Tesla, MicroStrategy, Ruffer Investments ve önde gelen birçok kuruma şimdi Güney Kore’nin en büyük oyun şirketlerinden birisi daha katıldı. Nexon da Bitcoin Aldı Güney Kore’nin oyun devi Nexon, bugün yaptığı açıklamada 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptığını belirtti. Nexon’un bu BTC alımını ise ortalama 58.000 dolar üzerinden satın aldığı görülmekte. Nexon CEO’su Owen Mahoney
Guney-Koreli-Oyun-Devi-de-Bitcoin-BTC-Satin-Aldi-Buradan.jpeg

Tesla, MicroStrategy, Ruffer Investments ve önde gelen birçok kuruma şimdi Güney Kore’nin en büyük oyun şirketlerinden birisi daha katıldı.

Nexon da Bitcoin Aldı

Güney Kore’nin oyun devi Nexon, bugün yaptığı açıklamada 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) alımı yaptığını belirtti. Nexon’un bu BTC alımını ise ortalama 58.000 dolar üzerinden satın aldığı görülmekte.

Nexon CEO’su Owen Mahoney konu hakkında yaptığı açıklamada bunun aslında hisselerin değerini korumak için atılan bir adım olduğunu belirtti ve ekledi:

Bitcoin alımımız, hissedarların değerini korumak ve bizim nakit varlıklarımızın alım gücünü koruma güdümüzü yansıtmaktadır. Bitcoin’in mevcut ekonomik ortamda uzun vadeli istikrar ve likidite sunarken aynı zamanda gelecekteki yatırımlarımız için nakit paramızın değerini de koruduğunu düşünüyoruz.

CEO aslında bu açıklaması ile direkt olarak Bitcoin’in enflasyona karşı sunduğu korumaya atıfta bulundu. Lider kripto para birimi son dönemde tam olarak bu sebepten ciddi bir yatırımcı akınına uğradı ve uğramaya da devam ediyor.

Nexon’un piyasa değeri 30 milyar dolara kadar gerilese de şirketin BTC hamlesi ve diğer girişimleri şirketin yükselişine kaktı sağlayabilir. Şirketin Dungeon & Fighter ve MapleStory gibi önemli video oyunlarının arkasında olduğu bilinmekte.

Nexon, Güney Kore merkezli olmasına rağmen hisseleri Japonya’da listeli olan en büyük ikinci oyun şirketi olarak biliniyor ve hemen üstünde Nintendo bulunmakta. Bu da şirketin önemini ve BTC’yi tercih etmesinin ne kadar kritik olduğunu gösteriyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment