Güney Kore’den Bir Haber Daha Geldi! “Kripto Para Yatırımı Olanlar İncelenecek”

Güney Kore’den Bir Haber Daha Geldi! “Kripto Para Yatırımı Olanlar İncelenecek”

Bitcoin
Nisan 26, 2021 tarafından kointas
8
Güney Kore kripto para birimleri ve kripto para borsaları ile ilgili bir dizi incelemeye hazırlanıyor. Güney Kore Finansal Düzenleme Kurumu (FSC) başkanı Eun Sung-soo’nun ulusal meclis politika komitesinde 22 Nisan’da yaptığı konuşmada “ülkede tahmini 200 kripto para borsası var ancak mevcut durumda hiçbirisinin lisans başvurusu yok, 24 Eylül’e kadar süreleri var şayet lisans almazlarsa hepsini
Guney-Kore-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Ticaretinden-Vergi-Alacagini.jpg

Güney Kore kripto para birimleri ve kripto para borsaları ile ilgili bir dizi incelemeye hazırlanıyor.

Güney Kore Finansal Düzenleme Kurumu (FSC) başkanı Eun Sung-soo’nun ulusal meclis politika komitesinde 22 Nisan’da yaptığı konuşmada “ülkede tahmini 200 kripto para borsası var ancak mevcut durumda hiçbirisinin lisans başvurusu yok, 24 Eylül’e kadar süreleri var şayet lisans almazlarsa hepsini kapatabiliriz” sözlerinin yankısı devam ederken kurum kendi çalışanları ile ilgili bir iç soruşturma başlattı.

Güney Kore yerel medya kuruluşu Yonhap News’in bildirdiği habere göre FSC kendi çalışanlarının kripto yatırımları hakkında araştırma yapmaya başladı.

Soruşturmanın 7 Mayıs’a kadar sürmesi beklenirken, komisyonun kripto para birimleri ile ilgili departmanlarında çalışanların yatırım kayıtlarının detaylı bir şekilde inceleneceği ifade edildi.

Yetkililer çalışanlarının bu yolla etik olmayan bir kazanç elde edip etmediklerini araştırmayı amaçlıyor.

Güney Kore kripto para düzenlemeleri konusunda en aktif ülkelerden birisi. Ülkenin halihazırda kripto paralara ilişkin vergi önergeleri oluşturulmuş durumda. Mahremiyet paraları için kesin bir yasak getiren hükümet, kripto para yaklaşımında karma bir bakış açısı sunuyor.

Kripto paralara artan ilgi ülkelerin bu konuda daha fazla karar almasına neden oluyor. Türkiye de son günlerde kripto varlıklarını ve bunlara ilişkin düzenlemeleri tartışıyor. Bu artan ilginin bazı mağduriyetleri de beraberinde getirdiğini düşünen yöneticiler genel olarak yasaklayıcı bir tutum sergilemiyor. Hükümetlerin vergi düzenlemeleri başta olmak üzere bir dizi regülasyona hazırlandıkları görülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment