Güney Kore Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Ticaretinden Vergi Alacağını Duyurdu!

Güney Kore Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Ticaretinden Vergi Alacağını Duyurdu!

Bitcoin
Şubat 22, 2021 tarafından kointas
5
  Bugün Güney Kore Ekonomi ve Maliye bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para ticaretinden vergi alınmaya başlanacak. Yapılan bu duyurunun Aralık ayında Ulusal Meclis tarafından onaylanan vergi kanununun bir parçası olduğu belirtildi. Açıklamaya göre yatırımcılar 2.5 milyon won (2260$) üzerindeki kazançlarının %20’sini vergi olarak devlete ödeyecek. Uygulamanın 2022 yılında başlayacağı belirtildi. Güney Kore’deki düzenlemeler
Guney-Kore-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Ticaretinden-Vergi-Alacagini.jpg

 

Bugün Güney Kore Ekonomi ve Maliye bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para ticaretinden vergi alınmaya başlanacak.

Yapılan bu duyurunun Aralık ayında Ulusal Meclis tarafından onaylanan vergi kanununun bir parçası olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre yatırımcılar 2.5 milyon won (2260$) üzerindeki kazançlarının %20’sini vergi olarak devlete ödeyecek. Uygulamanın 2022 yılında başlayacağı belirtildi.

Güney Kore’deki düzenlemeler çerçevesinde kripto para ticaretinden elde edilen kazançların yanı sıra, kripto para ile bırakılan miras ve hediye gibi ödemelerde de vergi kesintisi yapılacak.

Kripto paralara uygulanacak vergi hisse senetlerine uygulanan vergiye nazaran çok daha yüksek. Bu durum yatırımcıların kripto paralara yönelmesi konusunda tedirginlik oluşturuyor.

Kripto dünyasında yaşanan son yükselişler ile birlikte Güney Koreli ticaret platformlarına yapılan yeni kayıtlarda artış yaşanmıştı.

NH Nonghyup Bank, Shinhan Bank ve K bankasında kripto para ticareti yapmak için oluşturulan yeni hesapların sayısının geçen yılın aynı ayındaki 1.08 milyon yeni hesaptan yüzde 30 artarak 1.4 milyon olduğu belirtildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment