Gün Geçtikçe Azalan Hacim Sonrası Düşüşe Geçen Polygon (MATIC) Teknik Analizi!

Gün Geçtikçe Azalan Hacim Sonrası Düşüşe Geçen Polygon (MATIC) Teknik Analizi!

Analizler
Haziran 4, 2021 tarafından kointas
21
Bütün kripto paraların ilk düşüş şokunu atlatmaya ve yavaş yavaş toparlamaya başladığı anda gelen yeni bir Elon Musk tweeti ile kripto para piyasası küçük de olsa yeni bir düşüş dalgası daha yaşadı. Gelen tweetle birlikte hızla düşüşe geçen Bitcoin (BTC) altcoinleri de arkasından götürmeyi ihmal etmiyor. BTC’nin arkasından götürdüğü altcoinlerden biri olan Polygon (MATIC), yayın
Gun-Gectikce-Azalan-Hacim-Sonrasi-Dususe-Gecen-Polygon-MATIC-Teknik.jpg

Bütün kripto paraların ilk düşüş şokunu atlatmaya ve yavaş yavaş toparlamaya başladığı anda gelen yeni bir Elon Musk tweeti ile kripto para piyasası küçük de olsa yeni bir düşüş dalgası daha yaşadı.

Gelen tweetle birlikte hızla düşüşe geçen Bitcoin (BTC) altcoinleri de arkasından götürmeyi ihmal etmiyor. BTC’nin arkasından götürdüğü altcoinlerden biri olan Polygon (MATIC), yayın saati itibariyle 1.64 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlükte MA20 Desteği Yitiriliyor!

Birçok farklı altcoin ile blockchain yapısında birlikteliğe giden ve ağ yapısını genişleten MATIC, 2.7 dolarlık zirve seviyesinden gelen düşüş trendinde dirençle karşılaşıyor.

Teknik açıdan bu bölgede trend açısından önemli olan MA20 (1.76 Dolar) ve kırmızı düşüş trendi arasında sıkışan MATIC’in bir yöne kırılım yaşaması beklenirken maalesef bu kırılım aşağı yönlü olmuşa benziyor.

BTC’de yaşanan gerilemeyle MA20 seviyesi altına sarkan MATIC, fibonacci düzeltmesinde 1.43 – 1.49 dolar aralığındaki desteğe doğru ilerliyor.

Polygon (MATIC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yaşanan genel büyük düşüş sırasında oldukça güçlü duran ve MA20 üzerinde ilerleyen ancak yeterli hacmi oluşturamayan MATIC, bu kırılım sonrasında ilk destekte güç bulamazsa MA50 seviyesi olan 1.145 dolara kadar gerileyebilir.

Ancak RSI göstergesinde 50 desteğine doğru geldiği görülen MATIC, yeniden bir yükseliş yaşayabilmek için kendini 1.72 dolar seviyesi üzerine atabilir.

Son olarak günlük grafikte nakit tarafında bekleyip alım yapmak isteyen yatırımcılar, belirtilen destek bölgelerinde kademeli alım yapabilirken MA50 altındaki kapanışlarda stop olma yoluna gidilebilir.

4 Saatlikte Fibonacci Desteği!

Günlük grafikte her ne kadar MA20 seviyesi altına sarksa da MATIC, 4 saatlik grafikte olumlu bir görünüm sergiliyor. Bir süredir 4 saatlikte MA100 desteği üzerinde ilerleyen MATIC, son gerilemeyle güncel olarak 1.769 dolara denk gelen bu desteği kaybediyor.

Polygon (MATIC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu desteği kaybetmesinin ardından gelen hem Ichimoku bulutunun alt bandı hem de fibonacci düzeltmesindeki önemli bölge olan 1.51 – 1.55 dolar aralığından destek aldığı görülüyor. Bu bölgeyi daha önce üç defa denediği görülen MATIC, eğer yeni bir düşüş dalgası gelirse bu desteği kırabilir. Bu kırılımda MA200 seviyesi olan 1.44 doların fiyat için önemli bir destek rolü oynaması bekleniyor.

Son olarak 4 saatlik grafikte göstergeler tarafında fiyatta oluşan dipler nedeniyle RSI göstergesinde pozitif bir uyuşmazlık görünüyor. Bu formasyon MATIC’in satış baskısı yediği kırmızı düşüş trendine doğru yükselmesini sağlayabilir. Yaklaşık %10’luk olan bu yükseliş için pozisyon almak isteyen yatırımcılar, MA200 altını stop bölgesi olarak belirleyebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment