Google, Bitcoin ve Kripto Para Politikasını Değiştiriyor!

Google, Bitcoin ve Kripto Para Politikasını Değiştiriyor!

Bitcoin
Haziran 2, 2021 tarafından kointas
17
Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik benimseme arttıkça dünya devleri buna göre pozisyon almaya devam ediyor. Bu konuda son hamle Google’dan geldi. Google tarafından yapılan bir açıklamada kriptoyla ilgili reklam politikasının kapsamının genişletileceği belirtildi. Yapılan duyuruda ABD’deki müşterileri hedefleyen kripto para borsaları ve cüzdanlarına ilişkin reklam verenlerin belirli gereksinimleri karşıladıktan ve Google tarafından onay aldıktan sonra
1614641686_Googledan-Bitcoin-ve-Kripto-Paralara-Yonelik-Hamle-BTC-ETH-LTC.jpg

Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik benimseme arttıkça dünya devleri buna göre pozisyon almaya devam ediyor. Bu konuda son hamle Google’dan geldi.

Google tarafından yapılan bir açıklamada kriptoyla ilgili reklam politikasının kapsamının genişletileceği belirtildi.

Yapılan duyuruda ABD’deki müşterileri hedefleyen kripto para borsaları ve cüzdanlarına ilişkin reklam verenlerin belirli gereksinimleri karşıladıktan ve Google tarafından onay aldıktan sonra ürün ve hizmetlerinin reklamlarını yapabilecekleri belirtildi. Uygulamanın 3 Ağustos’ta başlayacağı ve başvuruların 8 Temmuz’da açılacağı ifade edildi.

Borsaların ve cüzdanların Google üzerinden reklam verebilmeleri için yerine getirmeleri gereken yükümlülükler şu şekilde:

“FinCEN’e veya yetkili bir banka kuruluşuna kayıtlı olunmalı,

Federal veya yerel düzeyde yasal gerekliliklere uygun hareket edilmeli,

Reklamlar ve açılış sayfaları Google Ads politikalarına uygun olmalı.”

Açıklamada Google tarafından izin verilmeyecek reklamlarda belirtildi:

“ICO ön satışları veya halka arzlar, kripto para kredileri, ilk DEX teklifleri, token likidite havuzları, ünlü kripto para birimi onayları, barındırılmayan cüzdanlar, düzenlenmemiş DApp’ler

Kripto para birimi alım satım sinyalleri, kripto para yatırım tavsiyesi niteliğindeki reklamlar”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment