Goldman Sachs’tan Kurumsal Yatırımcılara Bitcoin (BTC) Sinyali!

Goldman Sachs’tan Kurumsal Yatırımcılara Bitcoin (BTC) Sinyali!

Bitcoin
Nisan 27, 2021 tarafından kointas
4
Goldman Sachs araştırma ekibi beklenmeyen bir kıyaslama yaparak kurumsal yatırımcıların adeta kripto paralara ve Blockchain teknolojisine yatırım yapan şirketlere yönelmesi gerektiğinin sinyalini verdi. Dev bankanın analistlerine göre Blockchain teknolojisi ve kripto para birimine maruz kalan ABD’li şirketlerin hisse senedi piyasalarındaki getiri oranı S&P 500 Endeksinde işlem gören şirketlerin büyük kısmını geride bıraktı. Banka piyasa değeri
Goldman-Sachstan-Kurumsal-Yatirimcilara-Bitcoin-BTC-Sinyali.jpg

Goldman Sachs araştırma ekibi beklenmeyen bir kıyaslama yaparak kurumsal yatırımcıların adeta kripto paralara ve Blockchain teknolojisine yatırım yapan şirketlere yönelmesi gerektiğinin sinyalini verdi.

Dev bankanın analistlerine göre Blockchain teknolojisi ve kripto para birimine maruz kalan ABD’li şirketlerin hisse senedi piyasalarındaki getiri oranı S&P 500 Endeksinde işlem gören şirketlerin büyük kısmını geride bıraktı.

Banka piyasa değeri 1 milyar doların üzerinde olan Blockchain ve kripto para maruziyeti yüksek 19 firma ve hisse senedi belirledi.

Bunlar şirketler arasında Marathon Digital Holdings, Riot Blockchain, Microstrategy, JPMorgan Chase ve Visa da yer aldı.

Goldman Sachs analistleri bu hisse senetleri arasından oluşturdukları eşit ağırlıklı hisse senedi portföyünün son birkaç ayda Bitcoin ve Bloomberg Galaxy Crypto Index ile yaklaşık % 60 korelasyon gösterdiğini buna rağmen S&P 500 korelasyonunun % 20 ile sınırlı kaldığını ifade etti.

Kripto paraların hali hazırda güçlü bir boğa sezonunda olduğu düşünüldüğünde bu korelasyonun, kripto paralara maruz kalan şirketlerin normal endeks getirilerinin çok daha üstünde bir getiri sağladığı belirtildi.

Goldman Sachs bu tespitleri yaparken hızla büyüyen teknolojilerin cazibesinin geleneksel pazarlardaki yatırımcılara kadar uzandığını vurguladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment