Goldman Sachs Getiri Tablosuna Bitcoin’i (BTC) Ekledi!

Goldman Sachs Getiri Tablosuna Bitcoin’i (BTC) Ekledi!

Bitcoin
Nisan 19, 2021 tarafından kointas
8
Yıllarca Bitcoin’e yönelik eleştirileri ile gündeme gelen ve ABD’nin dev bankaları arasında yer alan Goldman Sachs, getiri tablosuna Bitcoin’i ekledi. New York merkezli bakanın bundan sonra yayınlayacağı piyasa ürünleri performans tablosunda Bitcoin de yer alacak. Yayınlanan ilk bültende Bitcoin’in mutlak ve riske göre ayarlanmış yıllık getiri oranlarında rakiplerini geçerek zirveye oturdu. Goldman Sachs mutlak ve
Son-Dakika-Goldman-Sachs-Bitcoin-BTC-ve-Kripto-Para-Hizmetini.jpg

Yıllarca Bitcoin’e yönelik eleştirileri ile gündeme gelen ve ABD’nin dev bankaları arasında yer alan Goldman Sachs, getiri tablosuna Bitcoin’i ekledi.

New York merkezli bakanın bundan sonra yayınlayacağı piyasa ürünleri performans tablosunda Bitcoin de yer alacak.

Yayınlanan ilk bültende Bitcoin’in mutlak ve riske göre ayarlanmış yıllık getiri oranlarında rakiplerini geçerek zirveye oturdu.

Goldman Sachs mutlak ve riske göre ayarlanmış yıllık getiri tablosu

Yıllarca Bitcoin’e ve kripto paralara ponzi ve balon gözüyle bakan kuruluşların onu kabullenmesi büyük önem arz ediyor. Bu tarz finans kuruluşlarının bültenlerini ve tavsiyelerini takip eden çok sayıda kurumsal yatırımcı var.

Bu hamle sonrası banka tarafından yayınlanan bütün getiri tablolarında Bitcoin de yer alacak. Bitcoin’in rakiplerine göre sürekli zirvede kalarak iyi bir getiri oranı sunması yatırımcıların risk iştahını artıracaktır.

Öte yandan Goldman Sachs, 2017 yılında kurduğu ancak daha sonra kapattığı kripto para ticaret masasını bu yıl yeniden başlattı. Akredite yatırımcılarına Bitcoin maruziyeti sunma noktasında girişimleri olan bankanın bu son hamlesi de yatırımcılar tarafından beğeniyle karşılandı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment