Genç Milyonerler Kripto Paraların Geleceğine İnanıyor!

Genç Milyonerler Kripto Paraların Geleceğine İnanıyor!

Bitcoin
Haziran 12, 2021 tarafından kointas
15
CNBC’nin en az 1 milyon dolarlık yatırım yapılabilir varlığı olan 750 katılımcı ile gerçekleştirdiği ankete göre milyonerlerin neredeyse %50’si servetlerinin en az 1/4’ünü kripto para birimlerinde tutuyor. Buna karşılık Y kuşağı milyonerlerinin %30’dan fazlası servetlerinin en az yarısını kripto para birimlerinde. Anketin analizini yapan şirket Spectrum Group Başkanı George Walper, genç nesillerin piyasayı neden bu kadar çekici
Genc-Milyonerler-Kripto-Paralarin-Gelecegine-Inaniyor.jpg

CNBC’nin en az 1 milyon dolarlık yatırım yapılabilir varlığı olan 750 katılımcı ile gerçekleştirdiği ankete göre milyonerlerin neredeyse %50’si servetlerinin en az 1/4’ünü kripto para birimlerinde tutuyor.

Buna karşılık Y kuşağı milyonerlerinin %30’dan fazlası servetlerinin en az yarısını kripto para birimlerinde.

Anketin analizini yapan şirket Spectrum Group Başkanı George Walper, genç nesillerin piyasayı neden bu kadar çekici bulduğunu açıkladı:

”Genç yatırımcılar, çok iyi bilinmediği zaman erken atladılar. Yeni olmasına rağmen fikirle daha entelektüel olarak ilgilendiler.”

Öte yandan en az 1 milyon dolara sahip olan yaşlı yatırımcıların yaklaşık %83’ü kripto piyasasına inanmadığı ve kripto para birimlerinde yatırımlarının olmadığını söylüyor. Ankete göre ,sadece her 10 kişiden biri servetlerinin yüzde 10’undan fazlasını kripto varlıklarında tutuyor.

Walper, bu konuda şunları söylüyor:

 ”Daha yaşlı yatırımcılar büyük ölçüde ‘Bu yasal mı?’ sorusunu soruyor. Eski nesiller anlayış konusunda daha geride.”

Dijital sanat ve içerik alanındaki NFT ilgisi de genç ve yaşlı milyonerler arasında bir farklılığı gözler önüne serdi.

Yaşlı milyonerlerin üçte biri NFT’lerin “aşırı trend olmuş geçici bir heves” olduğunu söylerken Y kuşağı milyonerlerinin nerdeyse yarısı NFT’ye sahip olduklarını söyledi. Walper NFT’ler konusunda da görüşlerini belirtti.

“NFT’ler yalnızca son zamanlarda medya kapsamının bir parçası olmaya başladı. Yani eski nesiller anlayış konusunda daha da gerideler.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment