Garanti Bankasının Üst Kurumu BBVA, Bitcoin (BTC) Alım Satımına Başlıyor!

Garanti Bankasının Üst Kurumu BBVA, Bitcoin (BTC) Alım Satımına Başlıyor!

Bitcoin
Haziran 18, 2021 tarafından kointas
82
Dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından birisi olan BBVA, İsviçre içerisinde oldukça yenilikçi bir adım attı. Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Garanti Bankası’nın da üst kurumu konumundaki BBVA, resmen Bitcoin alım satım ve depolama hizmetine başladı. BBVA’dan Bitcoin Hizmeti! İspanyol devin İsviçre içerisindeki iştiraki BBVA Switzerland, bundan sonra Bitcoin alım satım ve emanet hizmeti sunacak. Bugün
Garanti-Bankasinin-Ust-Kurumu-BBVA-Bitcoin-BTC-Alim-Satimina-Basliyor.jpeg

Dünyanın en büyük bankacılık kurumlarından birisi olan BBVA, İsviçre içerisinde oldukça yenilikçi bir adım attı. Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Garanti Bankası’nın da üst kurumu konumundaki BBVA, resmen Bitcoin alım satım ve depolama hizmetine başladı.

BBVA’dan Bitcoin Hizmeti!

İspanyol devin İsviçre içerisindeki iştiraki BBVA Switzerland, bundan sonra Bitcoin alım satım ve emanet hizmeti sunacak. Bugün yapılan duyuruda hizmetlerin bütün özel bankacılık müşterilerine sunulacağı vurgulandı. Banka aslında bundan 6 ay önce İsviçre içerisinde farklı bankacılık hizmetlerini denemeye başlamış ve kripto paralarla ilgili denemelerin de yapıldığını vurgulamıştı.

BBVA Switzerland CEO’su Alfonso Gomez konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Bu kademeli hizmet, BBVA Switzerland’ın ilgili hizmeti test etmesini, güvenliğini arttırmasını ve hepsinden de önemlisi yatırımcılar arasında bunların volatilitesine ve yüksek riskine rağmen portföylerini çeşitlendirmek için kripto para birimlerine veya dijital varlıklara  yönelik önemli bir talep olup olmadığını görmesini sağladı.

Banka şu an için sadece Bitcoin alım satım ve depolama hizmeti verecek olsa da ilerleyen tarihlerde ek kripto para birimlerinin de desteklenebileceği ifade edildi. BBVA’nın diğer ülkelerde de benzer hizmetleri sunması beklense de bunun ülkelerdeki farklı regülasyonlardan dolayı farklı tarihlerde olması aşikar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment