Galaxy Digital CEO’su, Bitcoin Yasaklarından Çin Hükümetini Sorumlu Tuttu

Galaxy Digital CEO’su, Bitcoin Yasaklarından Çin Hükümetini Sorumlu Tuttu

Bitcoin
Haziran 21, 2021 tarafından kointas
10
Çin’de Bitcoin madencilerine yönelik baskıların ardından hükumetin talimatıyla bankaların kripto para yatırımcılarına hizmet vermesine de yasak geldi ve önce Çin Merkez Bankası ve ardından da Çin Tarım Bankası yaptıkları açıklamalarla söz konusu yasak konusunda bilgilendirme yaptı. Yaşanan bu son gelişmelerin ardından kripto piyasasında adeta soğuk duş etkisi yaşandı ve Bitcoin fiyatı 1 günde yüzde 5’lik
Galaxy-Digital-CEOsu-Bitcoin-Yasaklarindan-Cin-Hukumetini-Sorumlu-Tuttu.jpg

Çin’de Bitcoin madencilerine yönelik baskıların ardından hükumetin talimatıyla bankaların kripto para yatırımcılarına hizmet vermesine de yasak geldi ve önce Çin Merkez Bankası ve ardından da Çin Tarım Bankası yaptıkları açıklamalarla söz konusu yasak konusunda bilgilendirme yaptı. Yaşanan bu son gelişmelerin ardından kripto piyasasında adeta soğuk duş etkisi yaşandı ve Bitcoin fiyatı 1 günde yüzde 5’lik bir değer kaybı yaşayarak düşüşe geçti. Ünlü kripto değer an itibarı ile 32 bin dolar civarlarında işlem görmeyi sürdürüyor.

Tüm bunlar yaşanırken kripto camiasının tanınmış isimleri söz konusu olaya tepki göstermeye devam ediyorlar. Galaxy Digital CEO’su, ünlü Bitcoin destekçisi Michael Novogratz da Çin’in Bitcoin karşıtı tutumuna tepki gösterenlerden biri.

Söz konusu yasakların baş sorumlusunun Çin Devlet Başkanı Xi Jinping olduğunu belirten Novogratz, “Çin haberleri iyi değil. Xi, her şeyi kontrol etmek isteyen otoriter bir yönetici. Oyda BTC, otoriterliğin karşıtıdır. Çin vatandaşları her zaman varlıkları sistem dışına taşımanın bir yolunu bulacaklar ancak bunu daha da zorlaştırıyorlar” şeklinde bir yorum paylaştı ve Bitcoin yandaşlarının inançlarını kaybetmemeleri gerektiğini belirtti.

Novogratz’ın da dediği gibi Çin’deki Bitcoin yatırımcıları varlıklarını ülke dışına çıkarmanın yollarını arayacaklardır tıpkı Bitcoin madencileri gibi. Belki gerçekten bu işin sonu iyi bitecek ama zaman alacağı kesin.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Add a comment