FED’den James Bullard: “Bitcoin (BTC) Altın’la Rekabet Ediyor”

FED’den James Bullard: “Bitcoin (BTC) Altın’la Rekabet Ediyor”

Bitcoin
Şubat 16, 2021 tarafından kointas
26
  ABD’nin St.Louis kentinde Federal Rezerv Bankası Başkanı olan James Bullard CNBC’de “Squawk Box” programında Bitcoin, altın ve dolara ilişkin açıklamalarda bulundu. “Bitcoin Altın’ın rakibi” Bitcoin’i anlamak ve onun hakkında düşünmek istiyorsanız onu altınla karşılaştırın tavsiyesinde bulunan Bullard; ” Ben onu altına rakip olarak sınıflandırır ve ona göre yorumlardım.” dedi Bullard Bitcoin’i altına rakip olarak
FEDden-James-Bullard-Bitcoin-BTC-Altinla-Rekabet-Ediyor.jpg

 

ABD’nin St.Louis kentinde Federal Rezerv Bankası Başkanı olan James Bullard CNBC’de “Squawk Box” programında Bitcoin, altın ve dolara ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Bitcoin Altın’ın rakibi”

Bitcoin’i anlamak ve onun hakkında düşünmek istiyorsanız onu altınla karşılaştırın tavsiyesinde bulunan Bullard; ” Ben onu altına rakip olarak sınıflandırır ve ona göre yorumlardım.” dedi

Bullard Bitcoin’i altına rakip olarak görmesine rağmen ABD doları ile rekabet edemeyeceğini düşünüyor. Bitcoin’in ve diğer kripto paraların bir fiat para rolünü yerine getirmesinin çok zor olduğunu düşünen başkan, bu rekabetin mümkün olmadığını ifade etti.

“Starbucks’a girdiğinizde tek tip olmayan bir para birimiyle gitmek istemezsiniz.

Kripto paralarda ödemenizi belki Ethereum, belki Ripple belki de Bitcoin ile ödersiniz. Yani ödemenizi “belki” ile yaparsınız.

Biz böyle yapmayız.”

Pandemi nedeniyle yara alan ABD ekonomisinin giderek güçleneceğini düşünen Bullard; ” Bitcoin’in 50.000$ a yükselmesi veya oynak bir varlık olması tıpkı altının oynaklığı gibi FED’in para politikasını etkilemeyecektir.” dedi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Facebook sayfamız ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Add a comment